1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Stock Buyback’lerde yeni rekor, piyasalar yeşile mi dönüyor?

Stock Buyback’lerde yeni rekor, piyasalar yeşile mi dönüyor?

Stock Buyback’lerde yeni rekor, piyasalar yeşile mi dönüyor?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Fed faiz artırımı, Rusya-Ukrayna savaşı ve enflasyon ortasında borsalar geri alımlarla hareketli bir dönem geçiriyor. Hisse senedi ve kripto para piyasası tekrar yeşile mi dönüyor?

Stock Buyback’lerde yeni rekor, piyasalar yeşile mi dönüyor?

Hisse senedi ve kripto para piyasaları, uzunca bir süredir başta FED faiz kararı, Rusya savaşı ve yüksek enflasyon beklentileri ile oldukça ciddi düşüş trendi içerisindeler. Ancak son veriler, hisse senedi piyasasında, şirketlerin kendi hisselerini dip bölgelerden toplamaya başladıklarını gösteriyor.

Stock Buyback yapmayı planlayan şirketlerden biri de Amazon. The Wall Street Journal’ın bildirdiğine göre, Amazon  10 milyar dolara kadar hisse satın almayı planlıyor.

S&P 500’de bulunan  şirketlerinin, 2022 yılının ilk iki ayı Buyback planları toplam olarak 238 milyar doları bulmuş durumda. Bilindiği gibi S&P 500 son 1 yılda %12 oranında gerilemiş durumda.

stock Stock Buyback'lerde yeni rekor, piyasalar yeşile mi dönüyor?
S&P 500 Buyback miktarı. Kaynak: S&P Dow Jones Indices

Şirketlerin kendi hisselerini satın almaları, piyasanın düşmesini engelleyici bir unsurdur. Bu alımlar, şirket yöneticilerinin gelecek süreçten, şirketlerinin finansal yapısından ümitli olduğu anlaşılabilir.

Son verilere göre, Mart ayı içerisinde, Amazon 10 milyar dolar, Colgate-Palmolive Co. ve Best Buy Co da 5’er milyar dolarlık alım planlarını açıkladılar.

Canlı BTC fiyatı: $ 27,842.46

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: