Loading...
btc
BTC
-4.59%
Bitcoin
66.346,41 USDT
eth
ETH
-5.72%
Ethereum
3.458,17 USDT
bch
BCH
-6.96%
Bitcoin Cash
436,45 USDT
xrp
XRP
-4.83%
Ripple
0,47 USDT
ltc
LTC
-4.63%
Litecoin
75,98 USDT
bnb
BNB
-4.31%
Binance Coin
598,10 USDT
sol
SOL
-7.61%
Solana
146,94 USDT
avax
AVAX
-4.29%
Avalanche
30,90 USDT
ada
ADA
-5.62%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
-3.99%
Poladot
6,25 USDT
doge
DOGE
-6.16%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-6.51%
Shiba Inu
0,00 USDT

Stably USD (USDS) coin nedir? USDS yorum ve haberleri

Stably USD – USDS coin nedir?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Stably USD (USDS), ya da kısaca USDS coin nedir? USDS coin yorumları nasıl? Bir stabil coin olarak piyasaya sürülen bu yeni kripto para projesi ile ilgili gelişmeler bu yazımızda.

Stably USD – USDS coin nedir?

Stably USD (USDS), stabil coin türü bir kripto para. Tıpkı popüler stabil coinler USDT ya da USDC gibi değeri ABD Dolarına bağlı bir coin. Amacı, fiat para birimlerinin stabilitesini kripto para birimlerinin hızı ve verimliliği ile birleştirmek. USDS, Ethereum blockchain ağında ERC-20 standardını kullanarak oluşturulmuştur.

USDS, ABD doları cinsinden teminatlandırılıyor. Yani, her USDS coinin arkasında 1 ABD doları tutulur. Bu teminat, USDS’nin fiyatının ABD dolarına sabit kalmasını sağlar. USDS kullanıcıları, USDS’lerini ABD doları ya da USDC ile bire bir oranda takas edebilirler.

Stably’ın sitesine göre USDS coin, DeFi uygulamalarında kullanılabilir. Örneğin, USDS kullanarak DAI gibi diğer sabit fiyatlı kripto para birimlerini elde edebilir veya DeFi protokollerine borç verebilir ve faiz kazanabilirsiniz. USDS ayrıca, kripto para borsalarında fiat para birimleri ile işlem yapmak için kullanılabilecek bir aracı para birimi olarak da kullanılabilir.

Yine Stably’ın sitesine göre, USDS coin birden fazla blockchain ağında çalışacak şekilde tasarlandı. USDS’yi destekleyen ağlar arasında Bitcoin, Ethereum gibi blockchainler var.

USDS coin faaliyetini dondurdu mu?

Stably USD – USDS coin nedir?

USDS coin şu an CoinMarketCap’te listelenmiyor. Bu yazının hazırlandığı an Coingecko’da fiyat verisi var ve olması gereken 1 dolar yerine bu sitede fiyatı 0.18 dolara olarak görülüyor.

Stably’ın sitesinde Haziran 2023’te yayımlanan ve Ağustos 2023’te güncellenen duyuruya göre, Stably şu an faaliyetini askıya almıştı. Ancak yeniden faaliyete başladığını açıklayan bir duyuru yapıldı.

Stably USD – USDS coin haber ve gelişmeleri

Stably USD – USDS coin ile ilgili yapılan yeni duyuruya göre, proje yeniden hizmet vermeye başladı. Ancak coin yeni bir isimle çalışmaya başladı. Yeni ismi USDS Classic (USDS) olarak duyuruldu.

USDS Classic (USDS) coinin başarılı olup olmayacağını yapılacak çalışmalar gösterecek. Proje ile ilgili gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz.

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.