Loading...
btc
BTC
-0.43%
Bitcoin
65.379,79 USDT
eth
ETH
-1.52%
Ethereum
3.107,16 USDT
bch
BCH
-1.58%
Bitcoin Cash
517,38 USDT
xrp
XRP
-1.65%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-1.83%
Litecoin
78,27 USDT
bnb
BNB
-0.94%
Binance Coin
561,07 USDT
sol
SOL
-2.51%
Solana
147,46 USDT
avax
AVAX
-2.22%
Avalanche
36,44 USDT
ada
ADA
-1.87%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-2.23%
Poladot
6,70 USDT
doge
DOGE
-2.42%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-3.02%
Shiba Inu
0,00 USDT

SQUID herşeye rağmen tam gaz!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SQUID borsaya göre bir çıkış dolandırıcılığı veya başka bir hileli eylem olarak düşünülse de o yoluna devam ediyor. https://remotepilot101.com

 Squid Game geliştirici hesapları Binance kara listesinde

Binance Squid Game geliştirici hesaplarını kara listeye alıyor, ancak geliştiricilerin izlerini kapatmak için madeni para karıştırıcıları kullandıklarını bildiriliyor.

 

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, birkaç gün önce destansı %45.000 pompa ve boşaltma ile ilişkili fonları izlemek için Squid Game tokeni hakkında bir soruşturma başlattı.

 

Binance Smart Chain tabanlı oyun tokeni SQUID’in borsaya göre bir çıkış dolandırıcılığı veya başka bir hileli eylem olduğundan şüpheleniliyor. Buna rağmen, bazı son derece iyimser kullanıcılar, son 24 saat içinde fiyatı altı kat artan bir diriliş umuduyla hala tokeni satın alıyor.

Binance, tokeni satın alıp piyasada kaybedenlere yardımcı olacak seçenekleri araştırıyor. Geliştiricilere bağlı adresleri kara listeye aldığı ve kötü oyuncuları belirlemek için blockchain analitiği kullandığı bildiriliyor. Bu nispeten uzak bir olasılık gibi görünse de, kayıp fonları kurtarmayı umuyor.

 

Binance, geliştiricilerin işlemlerini gizlemek için Tornado Cash adlı bir madeni para karıştırıcısı kullandıklarını belirledi. Bir sözcü Barrons’a şunları eklemeden önce “Güvenlik ekibimiz şu anda bu fonları izliyor” dedi:

 

“Bir sonraki ‘moon shot’ arayan spekülatif kripto yatırımcıları, uygun durum tespiti yapmadan projelere hızlı yatırım yaptıklarından, bu tür dolandırıcılık projeleri DeFi alanında çok yaygın hale geldi.”

 

Binance, bulgularını hukuka teslim etmeyi planlıyor.

 

29 Ekim’de Cointelegraph, SQUID fiyatı %45.000’den fazla pompalandıktan sonra token sahiplerinin satış yapamadıklarını bildirdi. Sektör gözlemcileri, kapalı sosyal medya hesapları, anonim geliştiriciler ve iyi bir araştırma sonucunda bunun dolandırıcılığın tüm belirtilerine sahip olduğunu söyleyerek kırmızı bayraklar kaldırdı. Ana akım medya kuruluşları, FOMO’yu daha da ateşleyen Squid Game tokenini bildirdi.

SQUID

Tokenin ve sosyal medya kanalının birkaç kopyası birkaç gün içinde ortaya çıktı ve geliştiriciler Telegram ‘Squid Game BSC’ kanalında “dolandırıcılardan bunaldığımız ve çok fazla strese girdiğimiz için projeyi yürütmeye devam etmek istemediklerini” yayınladılar. 

 

1 Kasım’da Twitter hesabı şüpheli olarak işaretlemişti ve token fiyatı 2.861 dolara varan kazançları %99 oranında düşerek sıfıra yakın ani ve korkunç bir düşüşle sildi.

 

Binance’in sahip olduğu CoinMarketCap takipçilerine artık SQUID için sayfasında bir uyarı gösteriyor:

 

“Bu projenin güvensiz ve inişli çıkışlı olduğuna dair artan kanıtlar var. Lütfen kendi durum tespitinizi yapın ve son derece dikkatli olun. Bu proje, açıkça aynı adı taşıyan Netflix şovundan ilham alsa da, resmi IP’ye bağlı DEĞİLDİR.”

 

Dikkat çekici bir şekilde, insanlar hala tokenleri satın alıyor. Yazma sırasında, SQUID CMC’ye göre son 24 saat içinde %600 artışla 0.038 dolardan işlem görüyordu.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.