1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. S&P 500’deki bu firmalar Bitcoin kabul ediyor!

S&P 500’deki bu firmalar Bitcoin kabul ediyor!

S&P 500’deki bu firmalar Bitcoin kabul ediyor!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve kripto paraların kullanımı her geçen gün hızlı bir şekilde artıyor. Birçok firma Bitcoin ve kripto paralar üzerinden ödeme kabul ediyor. S&P 500’de yer alan dev işletmeler Bitcoin kabul ediyor.


S&P 500’deki bu firmalar Bitcoin kabul ediyor!

Akıllı cep telefonlarına indirilen aplikasyonlar ve QR kodları sayesinde Bitcoin ve kripto paralar bir fiat para gibi artık kolay biçimde reel ekonomide kullanılabilir. Artık ABD’de bir mağazanın giriş kapısında “Bitcoin accepted” işareti dikkat çekiyor.

Reel ekonomiye yön veren şirketler de satışlarında Bitcoin ve kripto para kabul etmeye başladı ve birçoğu da başlamaya hazırlanıyor. Bitcoin kabul eden dev firmalar ise şunlar:

Starbucks

Starbucks Cafe’ler 2020 yılından itibaren Bitcoin ve kripto para üzerinden satış gerçekleştiriyor. Starbucks, Bakkt platformu ile anlaşmalı şekilde geliştirdiği aplikasyon sayesinde ödemeleri Bitcoin üzerinden kabul ediyor.

 

Microsoft

Teknoloji yön veren şirketlerin başında yer alan Microsoft yazılımlarını Bitcoin ve kripto paralar üzerinden satıyor. Microsoft uzun süredir Bitcoin yatırımcılarına kapılarını açıyor.

Lütfen Bkz: Güncel Bitcoin fiyat tahmini

 

Whole Foods ( Amazon Inc)

Bir Amazon girişimi olan Whole Foods, 2019 yılından itibaren Bitcoin ve kripto paraları kabul ediyor. Whole Foods, Gemini Borsası ile ortak çalışıyor.

 

AT&T

Dev telekomünikasyon devi AT&T, 2019 yılından beri BitPay üzerinden Bitcoin ve kripto para kabul ediyor.

 

Overstock

OverStock belki de Bitcoin ve kripto paraları kabul eden ilk işletme oldu. 2014’den beri Overstock Bitcoin kabul ediyor.

 

Home Depot

ABD’nin IKEA’sı olan Home Depot üzerinden Bitcoin yatırımcıları 2019’dan beri Bitcoin ve kripto para üzerinden alış veriş yapabiliyor.

Lütfen Bkz: Güncel Bitcoin teknik fiyat analizi

 

Paypal

2021’in en önemli gelişmelerinden birisi de şüphesiz PayPal’ın Bitcoin kabul etmeye başlaması oldu.

 

Twitch

Ünlü sosyal medya aracı Twitch üzerinden Bitcoin ve kripto para yatırımcıları fon transferi ve bağış işlemlerinde bulunabiliyor.

 

ETSY

ETSY üzerinden yatırımcıları kendi mağazalarını açabiliyor ve ödemeleri Bitcoin üzerinden alabiliyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.