1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Grayscale CEO’dan iyimser SEC spot Bitcoin ETF onay yorumu

Grayscale CEO’dan iyimser SEC spot Bitcoin ETF onay yorumu

Grayscale CEO’dan iyimser SEC spot Bitcoin ETF onay yorumu
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para ve finans sektörünün en merakla beklediği ürünlerden birisi spor Bitcoin ETF’nin çıkması. Grayscale CEO da bu konuda çok iyimser görüşler paylaştı.


Grayscale CEO’dan iyimser SEC spot Bitcoin ETF onay yorumu

Kripto para uzmanları, sektörün çok merakla beklediği spot Bitcoin’in ETF’nin bu yıl geleceği konusunda iyimser. Bu iyimserliğin sebebi ise ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bu ayın başında Teucrium Bitcoin Vadeliler ETF’ye onay vermesi.

Bu ETF için 1940 Yatırım Şirketleri Yasası yerine 1933 Menkul Kıymetler Yasası üzerinden başvuru yapılmıştı. Tıpkı Grayscale’in Bitcoin Vadeli İşlemleri ETF’si için yaptığı gibi.

İlgili – Bitcoin ETF nedir? Fiyatlardaki düşüşü Spot Bitcoin ETF’ler önler mi?

bitcoin Grayscale CEO’dan iyimser SEC spot Bitcoin ETF onay yorumu

Grayscale Investments CEO’su Michael Sonnenshein ise bu gelişmeler üzerine CNBC’nin “ETF Edge” programına yaptığı açıklamada şöyle diyor:

“SEC bakış açısına göre, 40 saylı yasanın sağladığı ve 33 yaslının sahip olmadığı bir dizi koruma var. Ancak bu korumalar hiçbir zaman SEC’in Bitcoin piyasası için duyduğu dolandırıcılık veya manipülasyon potansiyeli konusundaki endişelerini gidermiyor.”

Grayscale Investments CEO’suna göre yine de spot Bitcoin ETF’nin SEC’ten onay alması artık zaman meselesi. Alır mı almaz mı konusu değil artık. Ona göre SEC zamanla vadeliler ETF ile spot ETF’ye aynı açıdan bakmaya başlayacak.

Grayscale, SEC’ten Temmuz başlarından bir karar bekliyor. Bu karar ise Grayscale Bitcoin Trust’u Bitcoin ETF’ye dönüştürmeye izin verip vermeyeceği ile ilgili. Eğer ret cevabı gelirse, Sonnenshein düzenleyici kuruluşu mahkemeye verebileceklerinin sinyalini verdi.

Grayscale CEO, SEC’i bu konuda en çok eleştiren isimlerden biri. Ancak bu konuda yalnız da değil.

SEC, şimdiye kadar vadeli Bitcoin ETF’lere izin verirken, spot ETF’leri reddediyor. Ancak öyle görünüyor ki piyasada spot Bitcoin ETF için büyük bir talep var.

Bakınız: Yeni araştırma: Finansın %72’si Bitcoin’e yatırım için bu gelişmeyi bekliyor

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: