Loading...
btc
BTC
0.31%
Bitcoin
66.251,29 USDT
eth
ETH
2.28%
Ethereum
3.561,07 USDT
bch
BCH
2.21%
Bitcoin Cash
432,21 USDT
xrp
XRP
2.1%
Ripple
0,48 USDT
ltc
LTC
1.39%
Litecoin
78,68 USDT
bnb
BNB
0.64%
Binance Coin
607,18 USDT
sol
SOL
1.67%
Solana
145,44 USDT
avax
AVAX
-0.1%
Avalanche
30,26 USDT
ada
ADA
0.04%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
0.95%
Poladot
6,22 USDT
doge
DOGE
1.08%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
2.8%
Shiba Inu
0,00 USDT

Grayscale CEO’dan iyimser SEC spot Bitcoin ETF onay yorumu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para ve finans sektörünün en merakla beklediği ürünlerden birisi spor Bitcoin ETF’nin çıkması. Grayscale CEO da bu konuda çok iyimser görüşler paylaştı.


Grayscale CEO’dan iyimser SEC spot Bitcoin ETF onay yorumu

Kripto para uzmanları, sektörün çok merakla beklediği spot Bitcoin’in ETF’nin bu yıl geleceği konusunda iyimser. Bu iyimserliğin sebebi ise ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bu ayın başında Teucrium Bitcoin Vadeliler ETF’ye onay vermesi.

Bu ETF için 1940 Yatırım Şirketleri Yasası yerine 1933 Menkul Kıymetler Yasası üzerinden başvuru yapılmıştı. Tıpkı Grayscale’in Bitcoin Vadeli İşlemleri ETF’si için yaptığı gibi.

İlgili – Bitcoin ETF nedir? Fiyatlardaki düşüşü Spot Bitcoin ETF’ler önler mi?

bitcoin Grayscale CEO’dan iyimser SEC spot Bitcoin ETF onay yorumu

Grayscale Investments CEO’su Michael Sonnenshein ise bu gelişmeler üzerine CNBC’nin “ETF Edge” programına yaptığı açıklamada şöyle diyor:

“SEC bakış açısına göre, 40 saylı yasanın sağladığı ve 33 yaslının sahip olmadığı bir dizi koruma var. Ancak bu korumalar hiçbir zaman SEC’in Bitcoin piyasası için duyduğu dolandırıcılık veya manipülasyon potansiyeli konusundaki endişelerini gidermiyor.”

Grayscale Investments CEO’suna göre yine de spot Bitcoin ETF’nin SEC’ten onay alması artık zaman meselesi. Alır mı almaz mı konusu değil artık. Ona göre SEC zamanla vadeliler ETF ile spot ETF’ye aynı açıdan bakmaya başlayacak.

Grayscale, SEC’ten Temmuz başlarından bir karar bekliyor. Bu karar ise Grayscale Bitcoin Trust’u Bitcoin ETF’ye dönüştürmeye izin verip vermeyeceği ile ilgili. Eğer ret cevabı gelirse, Sonnenshein düzenleyici kuruluşu mahkemeye verebileceklerinin sinyalini verdi.

Grayscale CEO, SEC’i bu konuda en çok eleştiren isimlerden biri. Ancak bu konuda yalnız da değil.

SEC, şimdiye kadar vadeli Bitcoin ETF’lere izin verirken, spot ETF’leri reddediyor. Ancak öyle görünüyor ki piyasada spot Bitcoin ETF için büyük bir talep var.

Bakınız: Yeni araştırma: Finansın %72’si Bitcoin’e yatırım için bu gelişmeyi bekliyor

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.