1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Son düzeltmeyi tahmin eden analist konuştu! Bitcoin ne olacak?

Son düzeltmeyi tahmin eden analist konuştu! Bitcoin ne olacak?

Son düzeltmeyi tahmin eden analist konuştu! Bitcoin ne olacak?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin’deki düşüşü saatler önce tahmin eden ve duyuran ünlü analist Michael Van de Poppe, ayı sezonu ve Bitcoin açıklamaları yaptı. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Son düzeltmeyi tahmin eden analist konuştu! Bitcoin ne olacak?

Kripto piyasada cumartesi günü büyük bir düzeltme yaşandı. Bitcoin, 42,000 dolar seviyesine gerileyerek eylül ayının başından beri ilk defa bu seviyeye düşmüş oldu. Bitcoin pazar günü toparlanma yönünde adımlar attı ve 50,000 dolar seviyesi test etti. Ancak güçlü bir direnç noktası olan bu seviyeyi aşamadı. Yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 48,740 dolardan işlem görüyor. Bitcoin’in son düzeltme ile toplam piyasa değeri 921 trilyon dolara geriledi. Bu piyasa değeri ile sahip olduğu hakimiyet oranı ise %40,8 oldu.

1 günlük Bitcoin grafiği

bitcoin

Kaynak: Coinmarketcap

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Ünlü kripto analisti Michael Van de Poppe, cumartesi günü piyasada yaşanan düşüşü saatler öncesinden tahmin etti. Analist, Sosyal medya platformu Twitter’da 518,000 takipçisine Bitcoin’in sert bir düzeltme yaşayacağını belirtti.

 

“Senaryo çok basit, İnsanlar aralık ayında bir boğa koşusu bekliyorlardı. Olmuyor. Piyasa bu durumda bir düzeltme görebilir. Bitcoin’in 47,000-50,000 dolara gerileyeceği bir ayı piyasası öngörüyorum.Piyasaları izleyin ve herkesi geride bırakın.”

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Bu açıklamanın ardından piyasada yaşanan düzeltmede Bitcoin 47,000- 50,000 dolar aralığında işlem görüyor. Poppe, yeni bir açıklamada Bitcoin’in son durumunu değerlendirdi. Analiste göre Bitcoin, boğa piyasasına kaldığı yerden devam edecek ve düzeltme artık sona erdi.

bitcoin

 

“Genel olarak, bu düzeltme, piyasalarda standart %30-40’lık bir düzeltmelerin en düşük seviyesi oldu. Bununla birlikte, piyasalarda çok büyük miktarda kaldıraç olduğu için Bitcoin’de son birkaç yılda düzeltmeler çok şiddetli yaşanıyor. Ama artık sona erdi.”

Ünlü analist Bitcoin için yeni bir tahminde bulunarak lider kripto para biriminin önümüzdeki yılın başlarında tüm zamanların en yüksek seviyelerini yeniden göreceğini savundu. Bitcoin 10 Kasım’da 68,789 dolar ile ATH’ye dokunmuştu. Poppe, 69,000 dolarlık yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesinin görüleceğini ve bu hedefe doğru yükselmenin önümüzdeki hafta başlayacağını belirtti.

 

“Bence V şeklinde bir iyileşme şansı var. Önümüzdeki hafta bunun nasıl gelişeceğini göreceğiz, ancak bu sıçramalar önemli ve iyi.”

Kaynak

Etiketler: