1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Fiyatlardaki düşüşün aksine Cardano ADA token’da dikkat çeken rekor!

Fiyatlardaki düşüşün aksine Cardano ADA token’da dikkat çeken rekor!

Fiyatlardaki düşüşün aksine Cardano ADA token’da dikkat çeken rekor!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasalarında top 10’un güçlü sakinlerinden olan Cardano ADA token fiyatlarında son haftalarda yaşanan düşüşün aksine temel istatistiklerde rekor yaşanıyor.


Fiyatlardaki düşüşün aksine Cardano ADA token’da dikkat çeken rekor!

2021 yılı Cardano ADA için tam anlamıyla çıkış yılı oldu. 2021 yılına 0.17 dolar bandında giriş yapan ADA token, 2 Eylül’de 3.10 doları görerek tüm zamanların rekorunu kırdı. Bu tarihten sonra ADA token fiyatlarında düşüş trendi dikkat çekiyor. ADA yazının kaleme alındığı saatte 1.30 doların üstün işlem görüyor. Bu rakam bile 2021 yılının başlangıç fiyatının çok üstünde.

Aşağıdaki grafikte Cardano ADA  fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Cardano ADA fiyatları

Ada yatırımcılarında Haziran ayında olduğu gibi bir V dönüşü beklentisi hakim. Bu beklentinin oluşmasında lider kripto para Bitcoin fiyatları etkili olacaktır. Zira Bitcoin fiyatlarındaki değişim, altcoin piyasalarını birebir etkiliyor.

ADA fiyatlarında Eylül ayında yaşanan düşüşün aksine ADA token stake edilen hesapların sayısında artışlar devam ediyor. ADA token stake eden cüzdan sayısı 1 milyon adedi geçti.

Yazının kaleme alındığı saatte ADA token’ın toplam piyasa büyüklüğü 44 milyar doların üzerinde. Yaklaşık 30 milyar dolarlık ADA token ise Alonzo Akıllı Sözleşme hardfork’u için stake edildi.

Stake edilen Ada token miktarı piyasada işlem gören ADA’ların yaklaşık %70’ine denk geliyor.

Ada token yatırımcıları, ADA stake ederek PoS sistemine geçecek olan Cardano ağında madenciliğe devam etmek istiyor. Stake edilen tokenlar uzun süreliğine kripto para piyasalarında çekildiği için Ada token üzerindeki satış baskısının azalacağı tahmin ediliyor.

Alonzo güncellemesinin tamamlanmasıyla Cardano ağında 100’lerce akıllı sözleşme ve DeFi platformlarının işlem görmesi bekleniyor. Bu sayede Ada token talebi daha da artabilir.

Kaynak

İlgili!

Ünlü analist, Cardano ADA coin Aralık ayı hedefini açıkladı

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.