BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Son düşüş sonrası Bitcoin boğaları endişeli, Peki teknik veriler ne diyor?
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Son düşüş sonrası Bitcoin boğaları endişeli, Peki teknik veriler ne diyor?

Son düşüş sonrası Bitcoin boğaları endişeli, Peki teknik veriler ne diyor?
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin 59 bin doların altında bir düzeltme ile piyasayı karıştırdı. Bitcoin boğaları tedirgin.

Son düşüş sonrası Bitcoin boğaları endişeli

Kripto piyasasında ilk 50’de yer alan coinlerin hemen hemen hepsi kırmızda. Bitcoin‘in başı çektiği düşüş beklenen bir düzeltme mi? Yoksa endişe verici bir işaret mi?

BTC fiyatı Bitstamp borsasında 58,500 dolara kadar geriledi. Ancak BTC hızlı bir yükselişle 61,400 dolara kadar yükseldi ve şimdi de 60,500 doların üzerinde işlem görüyor.

 

BTC/USD 1 Saatlik grafik. Kaynak TradingVeiw

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

BTC teknik verileri ne diyor?

Tanınmış Bitcoin on-chain analisti Daniel Joe çok endişeli görünmüyor. Analist, mevcut düşüşü bir kaç nedene bağlıyor.

Daniel Joe, ilk olarak, herhangi bir ciddi sonuca varmadan önce BTC fiyatının nerede kapanacağını görmemiz gerektiğini kaydetti. Joe, 50 günlük MA test edildiğini ancak alıcıların kararlı bir şekilde devreye girdiğini ve şu anda toparlanma sıçramasını yaşadığımızı ifade diyor.

Bu geri çekilme, önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64,8 bin doların altına hafta içi bir düşüş olarak yorumlanabilir. Olduğu gibi, fiyatın haftalık kapanış için bu seviyenin üzerine çıkması özellikle önemli olmaya devam ediyor.

Bitcoin’de temel destek seviyeleri, 60 bin dolar, 58,700 dolar ve 57,100 dolar.

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.

Bitcoin için On-Chain veriler ne diyor?

Zincir içi bir bakış açısıyla Joe, bugün uzun vadeli sahiplerden agresif bir dağıtım olmadığını belirtiyor. Madenciler de bu geri çekilmeyi agresif bir şekilde satmıyorlar.

Spot girişler bugün biraz arttı, bu da rezervlerin biraz daha yüksek bir eğilim göstermesine neden oldu – bu durum kısa vadede potansiyel bir ihtiyat işareti olarak görülebilir. Ancak analist orta ve uzun vadede yükselişini sürdürüyor ve bunu bir satın alma fırsatı olarak değerlendiriyor.

60 bin dolar ile 57,1 bin dolar arasında BTC satın alıyorum. Yakın dönemli bir belirsizlik var, ancak BTC’deki makro yükseliş eğilimi değişmedi (bu on yılda yükseliş var). Bir kaç nesil sürecek bir serveti korumak ve büyütmek istiyorum. Küçük veya büyük düşüşler görmek beni heyecanlandırıyor.

Canlı BTC fiyatı: $ 23,176.21

ilgili Bitcoin ETF’si nedir? Bitcoin ETF’ler neden önemli?

bitcoin
Grafik Kaynak: CrpytoQuant.
Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler:

Total
0