1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Son dakika: Google’dan dev kripto adımı, piyasalar hareketlendi!

Son dakika: Google’dan dev kripto adımı, piyasalar hareketlendi!

Son dakika: Google’dan dev kripto adımı, piyasalar hareketlendi!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Arama devi Google kripto para dünyasına dair önemli bir adım attı.

Google’dan dev kripto adımı, piyasalar hareketlendi!

İnternet dünyasının devi Google, ABD’ye yönelik kripto borsa ve cüzdan reklamları yasağını kaldırdı. Bilindiği üzere Google kripto borsalar ve cüzdanlara ait reklamların, ABD bünyesinde yayınlanmasını 2018’de yasaklamıştı.

Yeni düzenleme ile Google’ın düzenlemelerinden geçen firmaların reklam verebilmesinin önü açılıyor.

Yasağın kaldırılması Google destek sayfasında yayımlanan bir açıklama ile duyuruldu. Açıklamada şunlara yer veriliyor:

 

3 Ağustos’tan başlamak üzere, Amerika Birleşik Devletleri [lokasyonunu] hedefleyen Kripto para Borsaları ve Cüzdanları, aşağıdaki şartları yerine getirerek Google sertifikası almaları durumunda, reklamlarını Google üzerinden yayınlayabilecekler.

 

Yeni belirlenen politika ile kripto alanının tamamına bir serbestlik gelmiyor. Şu an itibariyle, yeni coin piyasa sürümleri, DeFi trading protokolleri gibi pek çok branş kara listede olmaya devam ediyor.

Öte yandan 2018 yasağının kalkmasıyla birlikte, ABD merkezli kripto meraklılarının yakında reklam bombardımanına tutulacağını söylemek hiç de yanlış olmayacaktır. Piyasanın önde gelen aktörlerinden, Binance US ve FTX’in özellikle yenilikçi reklam alanlarına yatırım yapma konusunda istekli oldukları biliniyor. FTX son olarak NBA takımlarından Miami Heat’in maçlarını yaptığı stadyumun isim haklarını almıştı.

Google’ın ABD’ye yönelik reklam yasağının kalkması ABD’de kripto alanı hacmini artıracak önemli bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

 

İlgili: Kripto para borsası, haber günden ve gelişmeler

 

Kaynak

Etiketler: