1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Xiaomi tarafından desteklenen finans kuruluşundan kripto kararı!

Xiaomi tarafından desteklenen finans kuruluşundan kripto kararı!

Xiaomi tarafından desteklenen finans kuruluşundan kripto kararı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Teknoloji devi Xiaomi tarafından desteklenen Çin merkezli finans kuruluşu kripto operasyonlarını genişletti. Detaylar haberimizde.

Xiaomi tarafından desteklenen finans kuruluşundan kripto kararı

ABD borsasında işlem gören Çinli bir çevrimiçi kripto para alım satım hizmeti veren Tiger Brokers, Çin’de kriptoya karşı alınan önlemlerin ardından Çin dışındaki müşterileri içinde kripto para alım satım hizmeti vermeye başlayacak.

Tiger Brokers CEO’su Wu Tianhua, dijital para birimlerini tanıtma hareketinin, kripto varlıklarla çok ilgilenen genç tüccarların sayısındaki artıştan kaynaklandığını açıkladı.

“Bitcoin gibi kripto para birimlerinin geçen yıldan bu yana ana akım yatırımcılar tarafından daha kabul edilebilir hale geldiğini ve bir varlık sınıfı olarak ortaya çıktığını fark ediyoruz.

Teknoloji devi Xiaomi tarafından desteklenen Tiger Brokers, yılın ilk çeyreğinde geçtiğimiz yıl aynı döneme göre %255.5’lik bir gelir artışı bildirdi ve 21,1 milyon dolar kar elde etti.

Bkz: Dogecoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Tiger Brokers, kripto para ticaretini Çin anakarası dışına taşıyan il Çin’li kuruluş değil. Daha önce de online komisyoncu Futu kripto para birimi ticareti sunmak için benzer planlar açıkladı.

Platform, Amerika Birleşik Devletleri, Singapur ve Hong Kong’ta ticaret yapmayı hedefliyor. Kuruluş, kripto para ticareti hedefi için başvurularını başlattı.

Çin hükümetinin kripto para ticareti yapanlar ve madenciler üzerinde baskı yaratmasının ardından Çin merkezli finans kuruluşları farklı arayışlar içerisine girdi. Yatırımcılar Çin’den gelen baskıların piyasanın ağır bir düzeltmeye girdiğini düşünüyor.

Çin hükümeti’de ülkedeki Bitcoin madenciliği faaliyetleri üzerinde baskı kurmaya devam ediyor. Hong-Kong’da önerilerilen bir tasarıya göre kripto para ticaretini yalnızca zengin yatırımcıların yapabileceği şekilde bir kısıtla üzerinde durulduğu ifade ediliyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: