Loading...
btc
BTC
-0.33%
Bitcoin
63.218,14 USDT
eth
ETH
-0.52%
Ethereum
3.086,03 USDT
bch
BCH
-4.09%
Bitcoin Cash
487,48 USDT
xrp
XRP
-0.25%
Ripple
0,50 USDT
ltc
LTC
0.89%
Litecoin
78,79 USDT
bnb
BNB
-1%
Binance Coin
547,20 USDT
sol
SOL
-1.18%
Solana
136,89 USDT
avax
AVAX
0.68%
Avalanche
35,40 USDT
ada
ADA
1.68%
Cardano
0,47 USDT
dot
DOT
0.05%
Poladot
6,71 USDT
doge
DOGE
-3.64%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-1.31%
Shiba Inu
0,00 USDT

Xiaomi tarafından desteklenen finans kuruluşundan kripto kararı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Teknoloji devi Xiaomi tarafından desteklenen Çin merkezli finans kuruluşu kripto operasyonlarını genişletti. Detaylar haberimizde.

Xiaomi tarafından desteklenen finans kuruluşundan kripto kararı

ABD borsasında işlem gören Çinli bir çevrimiçi kripto para alım satım hizmeti veren Tiger Brokers, Çin’de kriptoya karşı alınan önlemlerin ardından Çin dışındaki müşterileri içinde kripto para alım satım hizmeti vermeye başlayacak.

Tiger Brokers CEO’su Wu Tianhua, dijital para birimlerini tanıtma hareketinin, kripto varlıklarla çok ilgilenen genç tüccarların sayısındaki artıştan kaynaklandığını açıkladı.

“Bitcoin gibi kripto para birimlerinin geçen yıldan bu yana ana akım yatırımcılar tarafından daha kabul edilebilir hale geldiğini ve bir varlık sınıfı olarak ortaya çıktığını fark ediyoruz.

Teknoloji devi Xiaomi tarafından desteklenen Tiger Brokers, yılın ilk çeyreğinde geçtiğimiz yıl aynı döneme göre %255.5’lik bir gelir artışı bildirdi ve 21,1 milyon dolar kar elde etti.

Bkz: Dogecoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Tiger Brokers, kripto para ticaretini Çin anakarası dışına taşıyan il Çin’li kuruluş değil. Daha önce de online komisyoncu Futu kripto para birimi ticareti sunmak için benzer planlar açıkladı.

Platform, Amerika Birleşik Devletleri, Singapur ve Hong Kong’ta ticaret yapmayı hedefliyor. Kuruluş, kripto para ticareti hedefi için başvurularını başlattı.

Çin hükümetinin kripto para ticareti yapanlar ve madenciler üzerinde baskı yaratmasının ardından Çin merkezli finans kuruluşları farklı arayışlar içerisine girdi. Yatırımcılar Çin’den gelen baskıların piyasanın ağır bir düzeltmeye girdiğini düşünüyor.

Çin hükümeti’de ülkedeki Bitcoin madenciliği faaliyetleri üzerinde baskı kurmaya devam ediyor. Hong-Kong’da önerilerilen bir tasarıya göre kripto para ticaretini yalnızca zengin yatırımcıların yapabileceği şekilde bir kısıtla üzerinde durulduğu ifade ediliyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.