1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Solana ve Cardano’yu geride bırakan Terra LUNA fiyatları neden artıyor?

Solana ve Cardano’yu geride bırakan Terra LUNA fiyatları neden artıyor?

Solana ve Cardano’yu geride bırakan Terra LUNA fiyatları neden artıyor?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Terra LUNA son hafta ciddi bir ivme göstererek Solana ve Cardano gibi kripto paraları geride bırakarak 7’nci kripto para konumuna yükseldi. Terra LUNA çıkışına neden olan faktörler nedir?


Solana ve Cardano’yu geride bırakan Terra LUNA fiyatları neden artıyor?

Terra LUNA gün içerisinde 96 doları görerek tüm zamanların rekoruna oldukça yaklaştı. LUNA tüm zamanların rekorunu 27 Aralık 2021’de 103 dolarla gördü.

Terra LUNA fiyatlarındaki değer artışına iyi bir PoS (Proof of Stake) altyapısı kurarak ulaştı. Bilindiği üzere blockchain’ler, PoW ve PoS sistemi ile işletiliyor. PoW sistemi PoS sistemine kıyasla daha fazla enerji tüketiyor ve daha hantal. Örneğin Bitcoin blockchain’i hali hazırda PoW sistemi ile faaliyet gösteriyor. Bitcoin tek başına İsviçre ve Norveç ekonomisine denk enerji tüketiyor.

Lütfen Bkz: Güncel Terra LUNA fiyatları 2022-2025

PoS sistemini Terra LUNA efektif biçimde kullanmaya başladı ve daha hızlı, güvenli ve ekonomik bir ağ geliştirdi. Terra’nın efektif PoS blockchain’i sayesinde Terra USD isimli stabil coin’in işletim hacmi artış gösteriyor. Bu gelişme Terra LUNA fiyatlarını arttıran önemli gelişmeler arasında yer alıyor.

Aşağıdaki grafikte LUNA fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Terra LUNA fiyatları

LUNA fiyatlarındaki artışlarda Santiment isimli araştırma şirketinin Terra ağı hakkında yaptığı olumlu açıklamalar da etkili oldu. Santiment yakın zamanda LUNA fiyatlarında %20-%30 oranında değerlenme beklediğini açıklaması ile dikkat çekti.

PoS sistemi sayesinde Terra LUNA, gelecekte birçok DeFi (merkezsiz finans), NFT (Non-Fungible Tokens) ve diğer projelere ev sahipliği yapabilir. Terra LUNA’nın ev sahipliği yapacağı popüler bir proje, LUNA fiyatlarının değerinin artmasına neden olacaktır.

Lütfen Bkz: Terra LUNA rehberi: Terra Luna nedir ve geleceği var mı?

Ethereum’un PoW sisteminden PoS sistemine geçişi geciktikçe Terra, Solana ve Cardano gibi projelerin popülerliğini arttırıyor. PoS sistemini etkin biçimde kullanan projeler kolayca yükseliş trendini yakalayabiliyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.