okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.97%
Bitcoin
69.178,04 USDT
eth
ETH
2.54%
Ethereum
3.923,40 USDT
bch
BCH
1.2%
Bitcoin Cash
489,83 USDT
xrp
XRP
0.82%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.8%
Litecoin
84,57 USDT
bnb
BNB
0.64%
Binance Coin
604,10 USDT
sol
SOL
1.21%
Solana
165,39 USDT
avax
AVAX
1.18%
Avalanche
37,19 USDT
ada
ADA
1.29%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.41%
Poladot
7,53 USDT
doge
DOGE
1.12%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
1.3%
Shiba Inu
0,00 USDT

Solana NFT satışı yaptı ve işte…

vmetavverse
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Solana NFT satışı ile milyon dolarlık bir kazanç sağladı. İşte olayın detayları…

Solana NFT satışından milyon doları nasıl kazandı?

Hızlı bir göz atalım

  • Solana bugün ilk milyon dolarlık NFT satışı yaparak kazanç elde etti.
  • Solana blockchain platformu NFT ekosisteminin geçtiğimiz haftalarda çok hızlı büyümesine şahit oldu.

Blockchain danışma fiması Moonrock Capital Yozlaşmış Goril akademisi NFT sini 5.980 SOL karşılığı olan 1.1 milyon dolara satın aldıd.

FirmaDegen Ape 7225 numaralı, ağzında altın dişi ve bir beyin ile resmedilen gorilin korkutucu kutsal zombi versiyonunu satın aldı. Bu eser değer açısından koleksiyonun ilk 13 parçası arasında  yer alıyor.

Epey zamandır Solana’da satışlar gerçekleşiyor. Bu satışların da fiyatları dudak uçurtacak cinsen, neredeyse bugünkü değeri bir milyon dolar olurdu. Degen Ape örneğin 7,000 SOL’a satıldı Bu satış ilk defa milyonu geçmiş bir rakam.

 

Bu durum NFT’lerin blockchain ekosistemindeki ilk gelişme olduklarını doğruluyor NFTler ilk başldıkları o günden bu yana çok sıradan bir sekilde yaratılıyor  ve ethereum blockchaininde satılıyordu, bu satışların pek çoğunun faizi ve değeri hala aynı.Ama yüksek ücretler hala sorun.Bu sorunu göz ardı edemeyen bazı yatırımcılar kaşla göz arasında başka platformlara geçiş yaptılar.

Youtuber -turned boxer bu trendin farkında olan bir yatırımcı ve solana Maymun İletmesi NFT’sini seçiyor Perşembe günü . Cuma günü ise attığı twitte: ” Ethereum ücretleri çok fazla yüksek o nedenleSolana GOML ye geçiyorum”diye twitter da paylaşıyor.

Başka ünlü kişiler de Solana NFT’sini tercih etmiş durumda. TV sunucusu Steve Harvey Twitter profilini Solana Maymunu yaptı.

Solana ekosistemi büyüyor

Solana ekosistemi içinde, NFT’lerin yapı taşları son birkaç hafta içinde sayıca artıyor.

Sayıları hızla artan NFT darphanelerine ayak uydurmaya çalışan Digital Eyes ve SolSea gibi yeni pazar yerlerinin lansmanları oldu. Ayrıca, Aurory’nin piyasaya sürülmesinden bu yana, projeler Metaplex’in Şeker Makinesi’ni kullanmaya başladı.

Öte yandan, yozlaşmış maymunlar gibi daha önceki projelere olan yüksek talebe rağmen, Solana’daki NFT projelerinin sayısının artması, koleksiyonlar arasındaki değeri seyreltmeye başladı. Bazı darphanelerin satılmaması ve bir dizi projenin darphane fiyatının altında satılmasıyla birlikte, birçok proje son günlerde taban fiyatlarının düştüğünü gördü.

Aynı zamanda, Solana’nın yerel tokeni SOL’nin fiyatı hızla yükseliyor, 100 dolardan bir haftadan kısa bir süre içinde 200 doları kısa bir süreliğine kırarak piyasa değerine göre ilk 10 coin arasına giriyor. Bu yükselişi yansıtmak için NFT projeleri, basım fiyatlarını uygun tutmak için düşürmeye başladı.

Solana NFT Solana NFT satışı yaptı ve işte...

Hatta bazı projeler onları neredeyse bedavaya veriyor. Yaklaşan yılan temalı NFT projesi Sneks, başarısız bir lansmanın ardından fiyatlarını 2.25 SOL’den 0 SOL’a revize ederken, Lit Jesus NFT’lerini (ve fiziksel kopyalarını) ücretsiz olarak dağıtıyor. Ayrıca, bazıları kazancı bile tutmadı. Cumartesi günü NFT’lerini 1.11 SOL’ye satan Trippy Bunny Tribe, 220.000 ABD dolarını Amerikan İntiharı Önleme Vakfı’na bağışladı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.