1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Analistlerden Solana fiyatı için yakın vadeli kritik hedefler!

Analistlerden Solana fiyatı için yakın vadeli kritik hedefler!

Analistlerden Solana fiyatı için yakın vadeli kritik hedefler!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü kripto para analistleri, Ethereum’un en büyük rakiplerinden akıllı sözleşme tokeni Solana (SOL)’nın fiyat performansı hakkındaki analizlerini paylaştı. İşte Solana fiyatı için yakın vadeli kritik hedefler!

Solana fiyatı ne olur?

Popüler kripto para analistleri, Solana (SOL)’nın son günlerde devam eden yükseliş eğilimini sürdürebilmesi için aşması gereken kilit seviyeleri açıkladı. Ve Solana’nın fiyat performansı hakkındaki analizlerin sonuçlarını sosyal medyada paylaştı.

Solana fiyatı son birkaç gündür istikrarlı bir şekilde yükseliyor. Hatta bu hafta kripto para piyasaları yükseliş gösterirken; akıllı sözleşme platformu, haftalar sonra ilk kez 100 doların üzerine çıktı. (Yazımızı yayına hazırladığımız sırada, SOLUSD 101.5$’dan işlem görüyor.)

Analistlerden Solana fiyatı için yakın vadeli kritik hedefler!

Popüler kripto para analisti Michaël van de Poppe’ye göre, SOL fiyatı yükseliş eğilimini sürdürmeden önce, 112 ile 130 dolar arasında dirençle karşılaşabilir.

İlgili: Güncel Solana fiyat tahmini ve SOL coin geleceği 2022 – 2025

Bir başka popüler kripto para analisti Ali Martinez de yakın zamanda, Solana’nın fiyatının “günlük grafikte düşen bir takoz oluşturduğunu ve 94 doların üzerinde gerçekleşecek net bir kapanışın SOL fiyatını 120 dolara taşıyabileceğini” söyledi.

Solana (SOL) fiyatı neden yükseldi?

Solana, eski Qualcomm, Intel ve Dropbox mühendisleri tarafından geliştirilen, Delegated Proof of Stake (DPoS) konsensüs algoritması kullanan yüksek performanslı bir blok zinciridir.

Analistlerden Solana fiyatı için yakın vadeli kritik hedefler!

Solana şu anda, geçen yılın sonlarında kaydettiği tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 250$’dan oldukça uzak bir seviyede işlem görüyor.

Ancak kripto para biriminin fiyatı, geçen ay günlük aktif kullanıcılarının artması ve Coinbase Cüzdanına eklenmesi de dahil olmak üzere, platform ve ağ ile ilgili birçok gelişme ile birlikte, kayda değer bir şekilde toparlanmaya başladı.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi; Ethereum, Avalanche, Polygon, BNB Chain gibi Coinbase Wallet uzantısının desteklediği ağlar arasına girmesi, yükseliş ivmesi üzerinde etkili olan faktörlerin başında geliyor.

Ayrıca kripto para birimi yakın zamanda, yatırımcılara Ethereum (ETH) dışında çeşitli akıllı sözleşme ağlarından aydalanma imkanı sunan Grayscale Investments adlı yeni bir fona dahil edildi. 

Kaynak