1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. Coin
  4. Solana Dogecoin rekabetinde öne geçti, ama henüz herşey bitmedi

Solana Dogecoin rekabetinde öne geçti, ama henüz herşey bitmedi

Solana Dogecoin rekabetinde öne geçti, ama henüz herşey bitmedi
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Solana Dogecoin rekabetinde işler kızışıyor. Dogecoini geride bırakan SOL, son birkaç hafta içinde değeri katlanarak son 30 günde %300 arttı.

 

Solana, Dogecoin’i yedinci en büyük kripto para birimi olma yolunda yakaladı

 

Artan NFT ve DeFi kullanımının ortasındaki Solana, istikrarlı yükselişine devam ederek zirvedeki meme coini  tahtından  indirdi.

 

Kısaca başlıklar:

 

  • Solana şu anda piyasa değerine göre yedinci en büyük kripto para birimi yerini almak için Dogecoin’i deviriyor.

 

  • SOL, son birkaç hafta içinde değeri katlanarak son 30 günde %300 arttı

 

Solana blockchain’inin yerel kripto para birimi olan SOL, CoinGecko’nun verilerine göre toplam piyasa değerine göre en değerli kripto para birimleri listesinde yedinci sırada yer almak için başka bir sıra daha yükseldi. Bunu yaparken, Solana önde gelen meme parası Dogecoin’i (DOGE) geride bıraktı.

 

Solana, son haftalarda inanılmaz bir değer artışı gördü ve son 30 günde %300’ün üzerine çıktı. SOL, bu süre boyunca art arda tüm zamanların en yüksek fiyat seviyelerini belirledi ve 1 Ağustos’ta token başına yaklaşık 35 dolar iken , Salı günü  136 doların üzerinde yeni bir zirve fiyatına yükseldi. Solana son 24 saatte %23 arttı, son zamanlardaki yükselişine devam etti ve Pazartesi günü ilk kez 100 doları geçti.

Solana Dogecoin çekişmesi

Öte yandan, Dogecoin geç saatlerde daha ilginç bir performans gördü. CoinGecko’ya göre, fiyatı son 30 günde %46 arttı, ancak geçen hafta ise sadece %7.5 arttı. DOGE, Temmuz ayı sonlarında daha geniş kripto para piyasası toparlanmaya başladığında bazı rakip coinlerden daha hızlı yükseldi, ancak Bitcoin ve Ethereum gibi madeni paralardan her iki yönde de daha sert etkilenerek sallanma eğiliminde olan  değişken bir coin özelliğini koruyor.

Dogecoin’in fiyatı, yılın başından bu yana hala büyük bir artış gösteriyor ve 1 Ocak’ta 0,0055 dolardan işlem görürken,  şu anki fiyatı 0,29 doların üzerine çıkıyor. Dogecoin’in Mayıs ayında belirlenen 0,73 dolarlık en yüksek fiyatının yaklaşık %60 altında olmasına rağmen, bu güne kadar %5,200’lük bir artış yabana atılamaz. 

Kaynak