Kripto piyasası rekora doymuyor! Solana da bir rekora imza attı!

SOLANA
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Solana da rekor kırıyor. Solana’da DeFi’de Kilitlenen Toplam Değer, 12,7 Milyar Dolarla Rekor seviyeye Ulaştı. En son DeFi rekoru, son 24 saatte %20’den fazla yükselen Solana’nın yerel SOL tokeni ile katlandı

Solana da rekorlar listesinde!

Solana ağı üzerine kurulu merkezi olmayan finans (DeFi) projeleri bayram ediyor. Veri toplayıcı DeFiLlama’ya göre, ağ üzerinde inşa edilen tüm DeFi projelerinin toplam kilitli değeri (TVL), yazımızı yazdığımız zaman 12,7 milyar dolarlık rekor bir değere ulaştı.

TVL, likidite havuzları, tutulan teminatlar veya basit mevduatlar şeklinde belirli bir protokolde ne kadar paranın kilitlendiğini izleyen, biraz tartışmalı olsa da yaygın bir ölçüm.

En baskın proje, Solana ekosistemi için popüler bir merkezi olmayan değişim (DEX) olan Raydium. 12.7 milyar dolarlık rakamın içinde Raydium, oran olarak %14’ün ya da1.8 milyar dolarından sorumlu.

Şimdi, hepsi 1 milyar doların üzerinde bir TVL’nin keyfini çıkaran, ağ üzerinde oluşturulmuş altı DeFi protokolü var.

Ve Solana, Ignition adlı en son hackathon’unda 568 projeye daha ev sahipliği yaparken, çoğu kişi bir sonraki DeFi grubunun çok yakında gelebileceğine inanıyor.

 

Solana token uçuşa geçti

Bu DeFi projelerinden herhangi birini kullanmak için, kullanıcıların ağın yerel kripto para birimi olan SOL tokenine de sahip olmaları gerekiyor. Ethereum gibi, Solana’da işlem yapmak, kullanıcıların her işlem için bu yerel tokenle ücret ödemesi gerektiği anlamına gelir.

Örneğin Raydium’da yapılan işlemler, spekülatörlere SOL’de bir ücrete mal olur. Ancak bu ücretlerin Ethereum’daki ücretlerden çok daha düşük olduğunu söyleyebiliriz.

Ağla ilgili çeşitli istatistikleri gösteren bir gösterge panosu olan Solanaya kısa bir bakış, ağdaki çoğu işlemin yalnızca 0,000005 SOL veya 0,00095985 ABD Doları tutarında olduğunu gösteriyor.

solana yeni rekor

Bu düşük ücretlere rağmen, potansiyel kullanıcılar bir sonraki popüler DeFi projesinin lansmanını bekleyen SOL’de stok yapıyor olabilir.

Diğerleri de hızla büyüyen bir başka “Ethereum katiline” yatırım yapmayı umuyor olabilirler.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Kripto piyasası rekora doymuyor! Solana da bir rekora imza attı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.