1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Solana, Chainlink fiyat analizi; SOL coin zirvede, LINK coin hedefe ilerliyor

Solana, Chainlink fiyat analizi; SOL coin zirvede, LINK coin hedefe ilerliyor

Solana, Chainlink fiyat analizi; SOL coin zirvede, LINK coin hedefe ilerliyor
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Solana (SOL) coin 141 dolar ile yeni bir ATH zirvesi elde ederken, Chainlink (LINK) coin 40 dolara doğru ilerlemeye devam ediyor. 

Solana, Chainlink fiyat analizi; SOL coin zirvede, LINK coin hedefe ilerliyor

Solana (SOL) coin 3 Eylül 2021

Solana yeni ve güçlü bir ivmeyle yükseldi ve 141 dolar ile yeni bir ATH zirvesi daha elde etti.

Hafta başında SOL coin rallisi 130 dolarda bir nefes almış ve 100 dolara kadar düşerek düzeltme yapmıştı. Ancak coinin düşüşü üzün sürmedi ve perşembe günü tekrar kendini 130 dolar seviyelerine atmayı başardı.

Solana, yazı anı itibariyle son 24 saatte %22.19 oranında artış göstermiş durumda. SOL coinin son 7 günlük artışı ise %70.77. Solana 40 milyar doları geçen market cap değeri ile Dogecoini geçerek 7. sıraya yükselmiş durumda.

Solana’da ilerleyen periyodlarda bir düzeltme beklenebilir. Özellikle, RSI göstergesi aşağı yönlü hareket ederse fiyat da düşebilir.

SOL coin grafiğine baktığımızda 130 dolarda, bir önceki ATH, bir destek bulacağını söyleyebiliriz. Daha sonra ise 120 dolar desteği bizi bekliyor olabilir. Ancak 4 saat grafiğinde MACD göstergesinin hala yükseliş gösterdiğini de söylememiz gerekir.

solana Solana, Chainlink fiyat analizi; SOL coin zirvede, LINK coin hedefe ilerliyor
SOL/USD 4 Saat Grafik: Kaynak TradingView

Chainlink LINK coin, 3 Eylül 2021

Chainlink de Solana gibi kısa dönem düzeltmelerle birlikte, yukarı yönlü harekete eden bir trend takip etti. Ağustos ayında 24 dolara kadar gerileyen LINK sonrasında yükselişe geçti ve 30 dolara kadar tırmandı.

Oracle tokeni, 3 Eylül itibariyle, tekrar 30 dolar seviyesine gelmiş görünüyor. Bu aşamada boğaların görevi LINK coini 30 dolar üzerinde tutabilmek. Bunu başarırlarsa LINK 40 dolara doğru hareket edebilir.

LINK/USD grafik
LINK/USD 4 Saat Grafiği. Kaynak TradingView

LINK coin için kısa dönem görünümünün yükseliş gösterdiği söylenebilir. RSI 70 seviyesi üzerinde ve yükselişi destekliyor. MACD göstergesi de boğaları destekler nitelikte. Piyasada farklı bir durum olmazsa LINK coin tırmanışına devam edebilir.

Canlı LINK fiyatı: $ 7.38

İlgili: Chainlink LINK coin fiyat tahmini 2020-2025

İlgili: Chainlink LINK coin nedir? Yatırım yapılır mı?

Kaynak: Coingape

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.