Bitcoin kritik seviye 51.000 dolar! 

Son Bitcoin rallisi neden boğa tuzağı olamaz?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin kritik seviye 51000 dolara ulaşabilecek mi? Yatırımcılar  ve analistler, psikolojik olarak önemli olan 50.000 dolar seviyesinin yakınında işlem gören Bitcoin’den bir sonraki adımda ne bekleyecekleri hakkında şunları söylüyor.

Bitcoin kritik seviye aşılabilir !


Bitcoin’in 50.000 dolara yükselmesi, tüm zamanların en yüksek seviyesi için yenilenen çağrıları yeniledi, ancak analistler mevcut yükseliş trendini sağlamlaştırmak için 51.000 doların üzerinde bir günlük kapanışın gerekli olduğuna dikkat çekiyor.


Kripto piyasası, Bitcoin fiyatının sabahın erken saatlerindeki işlem seansında kısa bir süre 50.000 dolar seviyesine ulaşmasının ardından 2 Eylül’de yüksek moralle geri döndü. Kilit direnç seviyesinin üzerindeki hareket, endüstri içindekilerin büyük şirketlerin ve kurumsal yatırımcıların son Bitcoin alımlarının yakında kamuya açık belgelerde açıklanacağını ima etmesiyle geldi.


Vast Bank yeni bir hizmet sunarak , müşterilerin doğrudan çek hesaplarında Bitcoin (BTC) almasına, satmasına ve tutmasına izin veren ilk ABD bankası olduğunu açıkladıktan sonra ek yükseliş haberleri geldi.


Yatırımcılar  ve analistler, psikolojik olarak önemli olan 50.000 dolar seviyesinin yakınında işlem gören Bitcoin’den bir sonraki adımda ne bekleyecekleri hakkında şunları söylüyor.


Bitcoin sonunda dirençten çıktı


Bitcoin’den gelen bu son hamle, Rekt Capital’e göre yükselen kanalın alt trend çizgisinin üzerine çıkmayı başardı. Twitter’da takma isim kullanan kripto analisti  BTC’nin, piyasanın 50.000 doların, destek noktası  olup olmayacağına dair daha iyi bir fikre sahip olması için 51.000 doları test etmesi gerekiyor dedi.


Paylaşılan  çizelgeye dayanarak, Rekt Capital, fiyat düşüşünü 48.500 dolara kadar görebilecek olan direnç hattını yeniden test etme arayışında olduğu konusunda özellikle uyardı.Genel dirençteki ret, 41.300 dolara  kadar düşüşe neden olabilir, dikkat!


Bitcoin’in fiyat hareketiyle ilgili daha fazla bilgi, 56.000 dolar fiyat seviyesine uzun bir yol işareti olarak bakan Crypto Chase’den geldi.


Yatırımcı ve analist, hangi senaryonun gelişme olasılığının daha yüksek olduğunu belirtmese de, mavi ile vurgulanan bölgenin destek/direnç değişiminin trendin yönünü belirlemede rol oynayacağına dikkat çekti.


Boğaların 51.000 doların üzerinde bir kapanışa ihtiyacı var


Cointelegraph yazarı Michaël van de Poppe ise, devamını görebilmek için Bitcoin’in 51.000 doların üzerinde bir kapanış sağlaması gerektiğini önerdi. Trend değişikliğinin onaylandığını doğrulamak için bu seviyenin üzerinde bir kırılma görülmesi gerekir dedi.


Bu seviyenin üzerine çıkılmaması, BTC için daha fazla konsolidasyona neden olabilir ve bu, Bitcoin fiyatı yatay hareket ettiğinde tipik olarak önemli kazançlar sağlayan altcoinler için iyiye işarettir.

Genel kripto para piyasa değeri şu anda 2.227 trilyon dolar ve Bitcoin’in hakimiyet oranı %41.8.

Bitcoin fiyatı aylık kapanışı nasıl yapacak?

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin kritik seviye 51.000 dolar! 
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.