1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. ŞOK! Ripple XRP fırsattan istifade…

ŞOK! Ripple XRP fırsattan istifade…

ŞOK! Ripple XRP fırsattan istifade…
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple XRP hazır 1 doların üstüne çıkmışken fırsattan istifade piyasaya yüklü miktarda kripto para sürdü.


Ripple XRP fırsattan istifade…

Ripple’ın XRP’si yazının kaleme alındığı saatte 1 dolar bandında işlem görüyor. Bir önceki gün mahkemeden gelen kısmi olumlu haberlerin ardından XRP fiyatları değer kazandı ve 1 doların üstüne çıktı. Hatırlanacağı üzere  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple şirketini piyasaya usule aykırı biçimde menkul değer suçlaması ile mahkeme verdi. Ripple ise XRP’nin bir menkul değer olmadığı ispatlamaya çalışıyor.

SEC, mahkeme huzurunda Ripple şirketinin bazı belgelerine ulaşmak istemişti. Ancak SEC’in bu talebi mahkeme tarafından reddedildi. Bu karar Ripple lehine değerlendirildi. Bu gelişmelerin etkisi ile XRP tekrardan 1 doların üstüne çıktı.

Haziran ayının ilk gününde hazır XRP de 1 doların üstüne çıkmışken piyasaya 500’er milyon adetlik 2 postada 1 milyar adet XRP piyasaya sürüldü. 1 milyar doların üstünde değer sahip olan arz artışı, XRP fiyatlarını tekrardan 1 dolar bandına çekti.

Lütfen Bkz: Borsalardan oldukça nadir yaşanan stabil coin çıkışı ne anlama geliyor?

Whale Alert aşağıdaki duyuruda 1 milyar dolarlık arz artışını kamuoyuna duyurdu.

ripple xrp ŞOK! Ripple XRP fırsattan istifade…1 milyar adetlik arz artışına XRP nasıl tepki gösterdi?

Aşağıdaki grafikte XRP fiyatlarındaki saatlik değişimi görüyoruz.

ripple xrp ŞOK! Ripple XRP fırsattan istifade…

1.10 dolar bandına yükselen XRP, arz artışının ardından 10 cent’lik değer kaybı ile 1 dolar bandına kadar geriledi.

Yazının kaleme alındığı saatte piyasada işlem gören toplam XRP miktarı 46.54 milyar adet. 50 milyarın üstünde XRP piyasaya sürülmeyi bekliyor.

Bitcoin’e kıyaslandığında XRP arzı, yatırımcılar için risk oluşturuyor. Tüm Bitcoin’lerin %90’ı piyasaya sürülmüş durumda. Oysa XRP’lerin %50’den fazlası hala piyasaya sürülmeyi bekliyor.

Kaynak