Borsalardan oldukça nadir yaşanan stabil coin çıkışı ne anlama geliyor?

stabil coin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para borsalarından yaşanan çıkışlar, ilgili kripto paralar için olumlu bir gelişme olarak görülüyor. Çıkış stabil coin’ler üzerinden gerçekleşiyorsa bu durumu nasıl yorumlamalıyız?


Borsalardan oldukça nadir yaşanan stabil coin çıkışı ne anlama geliyor?

Opsiyon, future ve kaldıraç kullandırılan türev borsalarından yaklaşık 1.7 milyar dolar değerinde stabil coin çıkışı yaşandı. CryptoQuant tarafından paylaşılan bu veriyi aşağıdaki grafikte görüyoruz.

Borsalardan kripto para çıkışları, ilgili kripto paralar için olumlu bir gelişme olarak yorumlanıyor. Zira ilgili kripto para hakkında uzun pozisyon alındığı şeklinde yorumlanıyor. Ancak stabil coin cinsinden çıkışlar için benzer yorumu getiremeyiz.

Stabil Coin çıkışları sıklıkla gözlenen bir durum değil. Bazı analistlere göre türev borsalardan yüklü miktardaki çıkışlar kripto para piyasalarının geneli için düşüş trendi olarak görülebilir.

stabil coin çıkışı Borsalardan oldukça nadir yaşanan stabil coin çıkışı ne anlama geliyor?Yukarıdaki grafikte türev borsalarından yüklü çıkışın en son Nisan ayının ortasında yaşandığını görüyoruz. Bu tarihin hemen ardından Bitcoin tarihi rekorunu kırmış ve ardından düşüş trendine girmişti.

Ancak yaşanan stabil coin çıkışının farklı bir nedeni de olabilir. Bilindiği üzere Çin yönetimi Bitcoin üzerindeki yasakları daha da sıkılaştırdı. Bu yasakların ardında kimi Çinli yatırımcılar, Bitcoin piyasalarını terk ediyor. Kimileri de OTC (tezgah üstü) piyasaları gibi alternatif piyasalara geçiş yapıyor. Bu geçiş süreci piyasadan stabil coin çıkışına neden olabilir.

Fon çıkışının ay sonuna denk gelmesi yukarıdaki yorumu güçlendiriyor. Zira türev piyasalardaki aylık sözleşmeler ay sonlarında yenileniyor. Geçtiğimiz Cuma günü 2 milyar doların üstünde opsiyon sözleşmesinin sonlandığını hatırlatmakta yarar var. Muhtemelen sözleşmesi sona eren yatırımcılar, dijital varlıklarını farklı platformlara aktarıyorlar.

Çin yönetiminin Bitcoin yasakları piyasaların genelinde ciddi yapısal değişimlere neden olacağa benziyor. Özellikle Bitcoin madencilik endüstrisinde yoğun göçler bekleniyor. Bu bağlamda Çin’den Kuzey Amerika ve Avrupa’ya yönelik bir göç yaşanabilir.

Peki Çin neden Bitcoin ve kripto parları yasaklıyor? Bu sorunun cevabını merak eden okuyucularımız aşağıdaki haber linkine göz atabilir.

Lütfen Bkz: Çin Bitcoin ve madenciliği gerçekten niye yasaklıyor?

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Borsalardan oldukça nadir yaşanan stabil coin çıkışı ne anlama geliyor?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.