1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Fundstrat’ın yeni Bitcoin fiyat tahmini – Bu formasyonuna dikkat!

Fundstrat’ın yeni Bitcoin fiyat tahmini – Bu formasyonuna dikkat!

Fundstrat’ın yeni Bitcoin fiyat tahmini – Bu formasyonuna dikkat!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Piyasa stratejileri ve sektör üzerine araştırmalar sağlayan Fundstrat şirketi, Bitcoin ile ilgili yeni tahminini paylaştı. Şirket BTC grafiğindeki boğa formasyona dikkat çekiyor. Eğer formasyon korunursa fiyatın hedefini de paylaştığı grafik üzerinde gösteriyor.


Fundstrat’ın yeni Bitcoin fiyat tahminine göre hedef 50,000 dolar

Bitcoin fiyatı Mayıs’da üçüncü en büyük aylık düşüşünü yaşadı. Hem de kısa süre önce 60,000 doların üzerinde tüm zamanların en yüksek değerini görmesine rağmen.

Böyle bir ortamda, piyasa analizleri sağlayan Wall Street araştırma şirketi Fundstrat yeni Bitcoin fiyat tahminini paylaştı. Bu tahmine göre Bitcoin yeniden 50,000 dolar seviyesini ziyaret etmeye hazırlanıyor olabilir.

Fundstrat’ın analizine göre, lider kripto para Bitcoin bir dip formasyonu olan ters baş ve omuzlar formasyonu oluşturuyor. Artık formasyonun bir kısmını da tamamladı.

Fundstrat’ın yeni Bitcoin fiyat tahminine göre hedef 50,000 dolar

Bitcoin grafiği – Kaynak: @zGuz

Fundstrat’tan Tom Lee ise Bitcoin’in bir dizi “lower high” yapmaya devam etmesinin ise aslında “iyi bir işaret” olduğunu söylüyor.

Boğadan vazgeçmeyen Tom Lee

bitcoin Fundstrat’ın yeni Bitcoin fiyat tahmini – Bu formasyonuna dikkat!

Tom Lee daha önce defalarca Bitcoin ile ilgili tahminlerini dile getirdi. Lee sürekli BTC konusunda boğa kalan bir isim. Bu yıl yaşanan son büyük düzeltmeye rağmen Lee, Bitcoin fiyatının bu yıl 100,000 doların üzerini görebileceğini iddia etmeye devam ediyor.

Fundstrat ise Nisan ayında yayımladığı araştırmasında, Ethereum fiyatının da bu yıl 10,000 dolar seviyesini görebileceğini kaydetmişti.

Yine de Fundstrat’ın analizleri konusunda dikkatli olunmalı. Çünkü Lee, 2018 kripto kışı döneminde bir dizi yanlış fiyat tahmini de yaparak dikkatleri üzerine çekmişti.

Bitcoin fiyatı şu an Bitstamp borsasında 36,794 dolardan işlem görüyor. Kısa süre önce kaydettiği 64,895 dolar tüm zamanların en yüksek değerinden yüzde 43 oranında düşüş yapmış görünüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: