1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ethereum’daki fiyat artışı DeFi’ye can verdi! Sırada ne var?

Ethereum’daki fiyat artışı DeFi’ye can verdi! Sırada ne var?

Ethereum’daki fiyat artışı DeFi’ye can verdi! Sırada ne var?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Her anlamda tarihe geçen bir ayı arkada bırakıyoruz. Ayın son gününde Ethereum fiyatlarındaki artış DeFi ve diğer altcoinlere can veriyor.


Ethereum’daki fiyat artışı DeFi ve altcoinlere can veriyor!

Bitcoin tarihsel anlamda en yüksek aylık fiyat düşüşünü yaşayarak Mayıs ayını kapattı. Benzer çekilde kripto para piyasalarında da aylık bazda en yüksek değer kaybı yaşandı. Her anlamda tarihe geçen Mayıs 2021’i aşağıdaki grafikte görüyoruz.

ethereum defi Ethereum’daki fiyat artışı DeFi’ye can verdi! Sırada ne var?

Yukarıdaki grafikte toplam kripto para piyasası değerinde aylık değişimi görüyoruz. Son aydaki kırmızı mumun değeri yaklaşık 1 trilyon dolar. Yazının kaleme alındığı saatte toplam piyasa değeri 1,58 trilyon dolar civarında. Tpolam piyasa 2020 yılının Mayıs ayını sadece 0.270 trilyon dolar (270 milyar dolar) düzeyinde kapattı.

Düzelmeye rağmen piyasa bir önceki yılın aynı ayına göre 6 kat daha büyük. 

Lütfen Bkz: Bitcoin ve kripto para piyasalarında umut veren gelişmeler

Tarihin en yüksek düzeltmesi yaşayan kripto para piyasaları 2020 yılına kıyasla oldukça iyi durumda. Mayıs 2021’in son günlerinde altcoinlerde tekrardan bir toparlanma görüyoruz. Ethereum, Ripple ve DeFi tokenlarındaki canlılık dikkat çekiyor.

Ethereum %6’nın üstündeki değer artışı ile 2,600 doların üstüne çıktı. Ethereum’daki bu canlılık DeFi (Merkezsiz Finans) platformlarına da yansıdı. DeFi’ler mayıs ayında dibi gördükten sonra tekrardan çıkışa geçti.

Aşağıdaki grafikte DeFi platformlarında tutulan toplam fon miktarındaki değişimi görüyoruz. DeFi, 12 Mayıs’ta 90 milyar dolarlık mevduat büyüklüğüne ulaşarak tüm zamanların rekorunu kırdı. Piyasadaki düzeltmenin etkisi ile 24 Mayıs’ta 50 milyar dolara kadar gerileyen DeFi, tekrardan yükseliş trendine girdi. Yazının kaleme alındığı saatte DeFi’nin toplam mevduat büyüklüğü 65 milyar dolar civarında.

ethereum defi Ethereum’daki fiyat artışı DeFi’ye can verdi! Sırada ne var?

Aşağıdaki tabloda ise top 5’te yer alan DeFi tokenlarının bugünkü performansını görüyoruz.

ethereum defi Ethereum’daki fiyat artışı DeFi’ye can verdi! Sırada ne var?

Top 5’te yer alan Aave, Maker, Compound, Polygon ve Uniswap’ta %6 ve üzeri değer artışı yaşanıyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.