BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin ve kripto para piyasalarında umut veren gelişmeler
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Bitcoin ve kripto para piyasalarında umut veren gelişmeler

Bitcoin ve kripto para piyasalarında umut veren gelişmeler
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve kripto para piyasalarında 8 Mayıs’tan beri şiddetli düşüşler yaşanıyor. Toplam piyasa değeri 1 trilyon doların üzerinde erime var. Yine de umut veren gelişmeler yaşanıyor. Kısaca bu gelişmelere göz atalım!


Bitcoin ve kripto para piyasalarında umut veren gelişmeler

ABD’de Bitcoin sahibi olan yetişkinlerin nüfusa oranı ABD nüfusunun %17’sine ulaştı. Bitcoin ve kripto para piyasalarına sadece gelişmekte olan ülkeler yüksek enflasyon oranları nedeniyle yatırım yapıyorlar ön kabulü de aşağıdaki veri ile boşa çıkmış oluyor. En yüksek GSYIH değerine sahip ABD’de %17’lik oran oldukça yüksek sayılabilecek bir oran.

Formula 1’in ABD’deki muadili Indy 500’un popüler takımlarından Ed Carpenter Racing, bugünkü yarışını Bitcoin’e adadı. Bu tür atraksiyonlar Bitcoin’in yaygınlaşmasına ve kabul görmesine hizmet ediyor.

Bitcoin fiyatlarındaki düşüşte Çin’in Bitcoin madencilik endüstrisine getirdiği kısıtlamalar etkili oluyor. Ancak Koinmedya sitesinde Çin’in Bitcoin madenciliğini yasaklamasının Bitcoin için uzun vadede olumlu bir gelişme olabileceğini belirtmiştik. Zira Bitcoin madenciliği konusunda Çin tekeli, Bitcoin’in merkeziyetsizlik ve demokratik yapısına zarar veriyordu.

Lütfen Bkz: Çin’in Bitcoin madencilik faaliyetlerini durdurması kötü bir haber mi?

Son dönemde Çin merkezli madencilik merkezleri Kuzey Amerika’ya kayıyor. Bu süreç de umut veren gelişmeler arasında görülebilir.

ABD merkezli Sheetz market ve petrol zinciri Bitcoin kabul etmeye başlayan son aktörler arasında yerini aldı.

ABD’nin en büyük eyaletlerinden biri olan Texas da Wyoming ve Nebraska’nın ardından Bitcoin kullanımını kolaylaştıran ve legal statüsünü meşrulaştıran adımlar atıyor. Texas’ın Bitcoin lehinde adımlar atması iki faktörden dolayı önemli: İlk olarak zengin enerji kaynakları sayesinde Texas, Bitcoin madenciliğinde bir merkez haline gelebilir. İkinci olarak muhafazakar bir eyalet olan Texas’ta Bitcoin’in desteklenmesi ABD merkezi yönetiminin Bitcoin’i yasaklayıcı regülasyonlar çıkarma ihtimalini zorlaştırıyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.