okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.05%
Bitcoin
69.256,02 USDT
eth
ETH
0.23%
Ethereum
3.758,04 USDT
bch
BCH
-0.11%
Bitcoin Cash
493,10 USDT
xrp
XRP
-0.06%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
0.21%
Litecoin
85,16 USDT
bnb
BNB
0%
Binance Coin
602,36 USDT
sol
SOL
-0.28%
Solana
167,89 USDT
avax
AVAX
-0.17%
Avalanche
38,22 USDT
ada
ADA
-0.03%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
0.82%
Poladot
7,49 USDT
doge
DOGE
-0.97%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
-0.4%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin ve kripto para piyasalarında umut veren gelişmeler

bitcoin umut
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve kripto para piyasalarında 8 Mayıs’tan beri şiddetli düşüşler yaşanıyor. Toplam piyasa değeri 1 trilyon doların üzerinde erime var. Yine de umut veren gelişmeler yaşanıyor. Kısaca bu gelişmelere göz atalım!


Bitcoin ve kripto para piyasalarında umut veren gelişmeler

ABD’de Bitcoin sahibi olan yetişkinlerin nüfusa oranı ABD nüfusunun %17’sine ulaştı. Bitcoin ve kripto para piyasalarına sadece gelişmekte olan ülkeler yüksek enflasyon oranları nedeniyle yatırım yapıyorlar ön kabulü de aşağıdaki veri ile boşa çıkmış oluyor. En yüksek GSYIH değerine sahip ABD’de %17’lik oran oldukça yüksek sayılabilecek bir oran.

Bitcoin umut Bitcoin ve kripto para piyasalarında umut veren gelişmeler

Formula 1’in ABD’deki muadili Indy 500’un popüler takımlarından Ed Carpenter Racing, bugünkü yarışını Bitcoin’e adadı. Bu tür atraksiyonlar Bitcoin’in yaygınlaşmasına ve kabul görmesine hizmet ediyor.

Bitcoin umut Bitcoin ve kripto para piyasalarında umut veren gelişmeler

Bitcoin fiyatlarındaki düşüşte Çin’in Bitcoin madencilik endüstrisine getirdiği kısıtlamalar etkili oluyor. Ancak Koinmedya sitesinde Çin’in Bitcoin madenciliğini yasaklamasının Bitcoin için uzun vadede olumlu bir gelişme olabileceğini belirtmiştik. Zira Bitcoin madenciliği konusunda Çin tekeli, Bitcoin’in merkeziyetsizlik ve demokratik yapısına zarar veriyordu.

Bitcoin umut Bitcoin ve kripto para piyasalarında umut veren gelişmeler

Lütfen Bkz: Çin’in Bitcoin madencilik faaliyetlerini durdurması kötü bir haber mi?

Son dönemde Çin merkezli madencilik merkezleri Kuzey Amerika’ya kayıyor. Bu süreç de umut veren gelişmeler arasında görülebilir.

ABD merkezli Sheetz market ve petrol zinciri Bitcoin kabul etmeye başlayan son aktörler arasında yerini aldı.

Bitcoin umut Bitcoin ve kripto para piyasalarında umut veren gelişmeler

ABD’nin en büyük eyaletlerinden biri olan Texas da Wyoming ve Nebraska’nın ardından Bitcoin kullanımını kolaylaştıran ve legal statüsünü meşrulaştıran adımlar atıyor. Texas’ın Bitcoin lehinde adımlar atması iki faktörden dolayı önemli: İlk olarak zengin enerji kaynakları sayesinde Texas, Bitcoin madenciliğinde bir merkez haline gelebilir. İkinci olarak muhafazakar bir eyalet olan Texas’ta Bitcoin’in desteklenmesi ABD merkezi yönetiminin Bitcoin’i yasaklayıcı regülasyonlar çıkarma ihtimalini zorlaştırıyor.

Bitcoin umut Bitcoin ve kripto para piyasalarında umut veren gelişmelerKaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.