1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Haftalık Bitcoin balina raporu: Balınalar alıyorlar mı satıyorlar mı?

Haftalık Bitcoin balina raporu: Balınalar alıyorlar mı satıyorlar mı?

Haftalık Bitcoin balina raporu: Balınalar alıyorlar mı satıyorlar mı?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Oldukça dalgalı bir haftayı geride bıraktık. Bu süreçte Bitcoin balinalarının yatırım davranışlarını çeşitli kuruluşlar mercek altına alıyor.


Balınalar Bitcoin alıyorlar mı satıyorlar mı?

Bu hafta Bitcoin fiyatları oldukça dalgalı seyir izledi. 40 bin dolar seviyesinden ret yiyen parite, 30 bin dolara kadar geriledi. Bu süreçte bireysel Bitcoin yatırımcıları Bitcoin’lerini bozdururken balinalar ise Bitcoin almaya devam etti.

Chainalysis’in baş ekonomistlerinden Philip Gradwell, kripto para piyasalarında panik satışlar gerçekleşirken 1.2 milyon adet Bitcoin’in %5 ila %25’lik kaybı göze alarak satıldığını belirtti. Ancak bu süreçte fiyatlardaki düşüşü değerlendiren bazı hesaplar dipten alım yaptılar.

Santiment’in analizine göre 100 ile 10K arasında bakiyeye sahip olan Bitcoin balinalarının son hafta içerinden 30K adet Bitcoin satın aldıkları belirtildi.

Lütfen Bkz: Kenevir baskınına giden Polis, Bitcoin makineleri ile karşılaştı! Ve daha neler..

Nisan ayının ortalarından beri 100 ile 10K arasında Bitcoin sahibi olan adreslerdeki Bitcoin bakiyesi (lila renkli grafik) düşüş trendindeydi. Ancak son hafta trendin değiştiği dikkat çekiyor.

Fakat yükselen bu trendin devam edip etmeyeceği ise merak konusu.

haftalık bitcoin balina raporu Haftalık Bitcoin balina raporu: Balınalar alıyorlar mı satıyorlar mı?

Bitcoin Cuma günü sona eren 2 milyar doları aşkın opsiyon sözleşmesinin ardından Cumartesi gününü değer kaybederek geçirdi. Aşağıdaki grafikte Bitcoin fiyatlarındaki günlük değişimi görüyoruz:

haftalık bitcoin balina raporu Haftalık Bitcoin balina raporu: Balınalar alıyorlar mı satıyorlar mı?

Hali hazırda fiyatlar 36 bin doların üstüne çıkmakta zorlanıyor. Bollinger Bandları (BB) aralığının oldukça açılması, fiyatlardaki volatilitenin bir süre daha devam edebileceğini gösteriyor.

Bitcoin fiyatları şimdilik BB’nin alt sınırından uzaklaştı. Ancak teknik açıdan fiyatların BB bantlarının orta çizgisine denk gelen 41,500 dolar seviyesini aşana kadar düşüş trendinin sonlandığını söyleme zor olacaktır.

Kaynak