Kenevir baskınına giden Polis, Bitcoin makineleri ile karşılaştı! Ve daha neler..

bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Polis kaçak elektrik kullanan bir depodan şüphelendi. Depoda esrar üretiminde kullanılan kenevirin yetiştirildiğini düşünen Polis, kenevir yerine Bitcoin çiftliği ile karşılaştı!


Kenevir baskınına giden Polis

Polis kaçak elektrik kullanan bir depoyu takibe aldı. Narkotik güçleri depoda esrar üretiminde kullanılan kenevirin yasa dışı yollarla üretildiğini zannediyordu. Depoya baskın düzenleyen narkotik güçlerini ilginç bir tablo bekliyordu. Çünkü depoda kenevir değil Bitcoin üretiliyordu.

İngiliz Polisi, kenevir avında Bitcoin antminer cihazları yakalamış oldu.

Bilindiği üzere Bitcoin üretiminde kompleks donanımlar kullanılıyor ve bu donanımlar ciddi elektrik sarfiyatında bulunuyor. Bitcoin üreten bazı girişimciler, elektrik maliyetlerini minimize etmek için ilginç illegal yöntemlere başvuruyor. Bu örnekte İngiliz Bitcoin madencileri kaçak elektrik kullanırken yakayı ele verdiler.

Lütfen Bkz: Zilliqa’dan (ZIL) sürpriz Galatasaray açılımı!

Belki de en ilginç kaçak Bitcoin üretim hikayesi, Karadeniz’in diğer kıyısından, Rusya’dan, geldi. Bir nükleer enerji santralinde görevli Rus mühendis, Rusya devletine ait süper hızlı bilgisayarda Bitcoin kazdığı tespit edildi ve mühendis yakayı ele verdi.

İran’da ise bir grup kaçak Bitcoin üreticisinin mahalledeki caminin bodrumuna tezgah kurduğu ve caminin elektriğini kullanarak kaçak yollardan Bitcoin kazdığı da kayıtlara geçmiş oldu.

Ülkemizde ise Emniyet Güçleri tarafından geçtiğimiz günlerde İzmir merkezli ilginç bir operasyon düzenlendi. İzmir Serbest Ticaret Bölgesinde bir konteynırda onlarca antminer marka Bitcoin donanımlarına el konuldu. Yasa dışı yollarla ülkeye sokulan bu cihazlarla Bitcoin madenciliği yapılacaktır. Her biri 3,000 dolar ile 5,000 dolar arasından değişen donanımlara Emniyet Güçleri el koydu.

El konulan Bitcoin antminer cihazlarının toplam değerinin 5 milyon dolar olduğu açıklandı.

polis bitcoin Kenevir baskınına giden Polis, Bitcoin makineleri ile karşılaştı! Ve daha neler..

polis bitcoin Kenevir baskınına giden Polis, Bitcoin makineleri ile karşılaştı! Ve daha neler..

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Kenevir baskınına giden Polis, Bitcoin makineleri ile karşılaştı! Ve daha neler..
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.