Loading...
btc
BTC
0.3%
Bitcoin
66.241,10 USDT
eth
ETH
2.28%
Ethereum
3.561,22 USDT
bch
BCH
1.47%
Bitcoin Cash
429,08 USDT
xrp
XRP
1.7%
Ripple
0,48 USDT
ltc
LTC
1.56%
Litecoin
78,82 USDT
bnb
BNB
0.76%
Binance Coin
607,89 USDT
sol
SOL
1.03%
Solana
144,53 USDT
avax
AVAX
-0.26%
Avalanche
30,21 USDT
ada
ADA
-0.14%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
0.94%
Poladot
6,22 USDT
doge
DOGE
1.34%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
2.46%
Shiba Inu
0,00 USDT

Hindistan Merkez Bankası kripto tartışmalarına noktayı koydu!

Hindistan merkez bankası
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Hindistan Merkez Bankası (RBI), ülkede kripto paralar ilgili yaşanan belirsizlikler konusunda açıklama yaptı. Detaylar haberimizde.

Hindistan Merkez Bankası kripto tartışmalarına noktayı koydu

Geçtiğimiz günlerde Hindistan’da hükümet yetkililerinin bankalardan sözlü olarak kripto para işlemlerinin yapılmaması gerektiği konusunda istekte bulunduğu haberleri basına yansımıştı.

Aynı zamanda ülkede kripto paralar ile ilgili kapsamlı bir yasağı içeren yasa tasarısının hazırlandığı ve meclis çoğunluğunu elinde bulunduran hükümet tarafından meclise sunulacağı belirtiliyordu.

Hindistan’da belirsizliklerin ortasında Merkez Bankası’ndan (RBI) bir açıklama geldi. Gelen açıklama ülkedeki bankaları ve kripto yatırımcılarını yakından ilgilendiriyor.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Hindistan Merkez Bankası, 2018 yılında alınan ve bankaların kripto para birimleri ile ilgilenmesini yasaklayan kararın, yüksek mahkeme tarafından bozulduğunu ve bağlayıcılığı olmadığını belirtti. Son zamanlarda bankalardan sözlü bir şekilde bu kararı uygulanması talep edildiği ifade ediliyordu.

Merkez Bankası, bankaların mevcut durumda ticaretinin önünde bir engel olmadığını bu açıklama ile ilan etmiş oldu. Ancak RBI, bankaları kripto işlemleri gerçekleştirirken bir durum tespit süreci yürütmeleri konusunda uyardı. Bankaların müşterilerini tanıma, Kara para aklamayı önleme ve Terörizmin finansmanı ile mücadele konusunda dikkat etmeleri gerektiğini vurguladı.

RBI, yaptığı açıklamada kripto para birimleri ile ilgili bir dizi uyarılarda da bulundu. Merkez Bankası Başkanı Shaktikanta Das, kripto para birimlerinin finansal istikrarsızlık yaratacağı konusunda endişeli olduklarını belirtti. Das aynı zamanda bu endişelerini hükümete bildirdiklerini ve hükümetin er ya da geç kripto paralar ile igili bir karar vereceğini sözlerine ekledi.

Merkez bankası tarafından yapılan bu açıklama kapsamlı bir kripto yasağı düşünülen Hindistan’da yatırımcılar tarafından olumlu karşılandı. Hazırlanan yasa tasarısı ile ilgili bazı hükümet kaynakları yasağın kapsamı konusunda iyimser açıklamalar yapıyor.

Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, yaptığı açıklamada kripto paraların tamamen yasaklanmaması gerektiğini belirtmişti. Buna rağmen yasağın kapsamı konusunda tartışmalar devam ediyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.