1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Şimdi Bitcoin alınır mı? Bitcoin ayı piyasasına girdi mi? Ünlü analist anlattı

Şimdi Bitcoin alınır mı? Bitcoin ayı piyasasına girdi mi? Ünlü analist anlattı

Şimdi Bitcoin alınır mı? Bitcoin ayı piyasasına girdi mi? Ünlü analist anlattı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto analizleri ile öne çıkan Hollanda’lı analist Michael Van de Poppe günün en çok merak edilen sorusuna yanıt aradı; Bitcoin (BTC) ayı piyasasına girdi mi?

Panik düğmesine basmalı mı? Ayı piyasası başladı mı? Ünlü analist anlattı

Michael Van de Poppe Bitcoin (BTC) fiyatının dün göstermiş olduğu sıçrayışın oldukça değerli olduğunu ancak yükselişin kısa sürmesi ve 60 bin üzeri bir kapanış gelmemesinin endişe verici olduğunu ifade ediyor.

Poppe, yaşanan düşüş ile birlikte, yüksek zaman dilimlerinde destek noktası olacak çıkan 54 bin-56 bin dolar bölgesine gelindiğini hatırlatıyor.

 

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

 

bitcoin
BTC/USD Grafik Kaynak: Crypto Michael Youtube

Bitcoin (BTC) neden düştü

Bitcoin dünkü kazançlarını kaybetti ve yeni bir dip yaptı. BTC Binance borsasında, 53489 dolara kadar geriledi. Poppe, yalnız kripto paraların değerin , Avurpa borsalarının ve ABD borsalarının da düştüğünü, dolar ve euronun da değer kaybettiğine dikkat çekiyor.

COVİD-19 salgınında yeni bir variant tespit edildi haberleri bütün piyasaları vurmuş görünüyor. Henüz yeni bir tam kapanma olayı olmasa da piyasalar bu haberlerden oldukça ağır etkilendi.

Poppe, Bitcoin’in tam da bir düzeltme aşamasında iken böyle bir haberle karşılaşmasının düzeltmeyi bir derece daha derinleştirdiği görüşünde. Doların nispeten güçlü kaldığı süreçte, kripto paralar yanında emtia fiyatları da geriliyor.

Van de Poppe, makro ekeonomik verilerin Bitcoin’i negatif yönde etkilemesine rağmen piyasanın şu an için bir ayı piyasasına girmediğini düşündüğünü ifade ediyor.

 

Bitcoin piyasa döngüsü devam eder mi?

Ünlü analist, Bitcoin’in bu derin düzeltmesinin piyasa döngüsünü uzatacağı görüşünde. Poppe ayrıca, 4 yıllık piyasa döngüsü ya da Plan B Stock Flow modelinin artık geçerliliğini yitirdiğini söylüyor.

Poppe şu ana kadar yapılan bu öngörülerin artık gerçekleşmeyeceği görüşünde.

Bitcoin kaç dolara kadar düşer?

Michael Poppe 1 günlük BTC/USD grafiğine baktığında Bitcoin için en önemli destek noktasının 48.4 bin dolar olduğunu söylüyor.

Poppe, BTC’nin bu seviyeye kadar inip yükselse dahi hala boğa piyasasında olduğumuza inanırım diyor.

 

Bitcoin
BTC/USD 1 günlük grafik Kaynak: Crypto Michael

Şimdi Bitcoin alınır mı?

Michael Poppe, ayı piyasasında olmadığımızı düşünüyor ve piyasaya girmek için bu tür ağır düzeltmelerin son derece uygun pozisyonlar yarattığından bahsediyor.

Poppe, BTC biraz daha düşse dahi, şu anki seviyesinin girmek için oldukça uygun olduğunun altını çiziyor.

 

Canlı BTC fiyatı: $ 28,332.59

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.

https://www.youtube.com/watch?v=KVSKhFUr5nI
Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: