1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Singapur’dan önemli Bitcoin kararı!

Singapur’dan önemli Bitcoin kararı!

Singapur’dan önemli Bitcoin kararı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Güney Amerika’da rastlanılan Korona virüsünün yeni varyantı, Bitcoin fiyatlarında ciddi bir krize neden oldu. Krizin gölgesinde kaldı ama Singapur’dan önemli Bitcoin kararı geldi.


Singapur’dan önemli Bitcoin kararı!

Singapur merkezli finans ve yatırım şirketi Fintonia Group, Singapur Para Otoritesine (MAS) iki Bitcoin fonu için başvuruda bulundu. MAS, yatırım şirketinin başvurmuş olduğu iki Bitcoin fonunu onayladı.

Onay alan iki fonun isimleri şu şekilde: Fintonia Fiziksel Fonu ve Fintonia Teminatlı Getiri Fonu. Her iki fon da kurumsal yatırımcılar için üretildi.

https://twitter.com/BitcoinMagazine/status/1464214867871739904

Singapur Para Otoritesi tarafından onaylanan bu fonlar kurumsal yatırımcılar için geliştirildi. MAS tarafından onaylanan bu fonların en önemli özelliği ise bizzat fiziksel olarak Bitcoin cinsinden çıkarılmış olması.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz ay ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Bitcoin Borsa Yatırım Fonlarını (Bitcoin ETF) onaylamıştı. SEC, spot bazlı ve fiziksel bazlı Bitcoin ETF’leri reddederken ancak future bazlı Bitcoin ETF’leri onayladı. Kısaca SEC’in onay vermediği fonlar Singapur’dan onay almış oldu.

Fiziksel bazlı Bitcoin türev ürünlerinin dünya genelinde resmi olarak işlem görmesi küresel bazda Bitcoin piyasalarının derinleşmesine neden olacaktır.

Bitcoin ve kripto para piyasalarında Güney Afrika’da tespit edilen Korana virüsünün yeni varyantı etkisi ile bir şok durumu yaşanıyor. Bitcoin 54 bin doların altına kadar geriledi. CoinMarketCap verilerine göre 53,625 dolar seviyesine kadar geriledi. Yazının kaleme alındığı saatte Bitcoin $54K’nin üzerinde işlem görüyor.

Aşağıdaki grafikte Bitcoin fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Bitcoin fiyatları

Kısmen de olsa şokun etkisi bir nebze azalmışa benziyor. Ancak henüz tehlike geçmiş değil.

Kaynak

İlgili!

Güncel Bitcoin – BTC fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2021- 2025