1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Shiba Inu’dan Türkiye açılımı! Üst düzey görüşme gerçekleşti

Shiba Inu’dan Türkiye açılımı! Üst düzey görüşme gerçekleşti

Shiba Inu’dan Türkiye açılımı! Üst düzey görüşme gerçekleşti
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Sosyal medyada çok etkili olan Shiba fanları, Türkiye’de üst düzey bir görüşme gerçekleştirdi. Detaylar haberimizde.

Shiba Inu’dan Türkiye açılımı! Üst düzey görüşme gerçekleşti

Kripto paraların düzenlenmesi konusunda sektörün önde gelenleri ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüşmeler gerçekleştiriliyor. Geçtiğimiz haftalarda bu yönde adımlar atılmış Türkiye’de kripto para sektöründe faaliyet gösteren bazı borsaların yetkilileri ile  görüşmeler yapılmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın düzenlemelerin yakında hayat geçirileceğine dair açıklamalarının ardından hükümet yetkilileri çalışmalarına hız verdi.

Hükümet adına görüşmeleri sürdüren eski Ekonomi Bakanı ve AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, bugün Shiba Inu tarafı ile yüz yüze bir görüşme yaptı. Elitaş, geçtiğimiz günlerde de Binance yetkilileri ile fikir alışverişinde bulunmuştu.

Kendilerini Shiba Army olarak adlandıran Shiba fanları, Türkiye’deki Shiba Inu’nun gelişimini tartışmak ve değerlendirmek için TBMM yetkilileriyle etkileşim kurma fırsatı buldu.

İlgili: Shiba Inu nedir?

Shiba Inu geliştiricisi Shytoshi Kusama, yaptığı açıklama ile haberi fantastik bir gelişme olarak duyurdu ve Shiba’nın Türkiye’de benimsenmesinin arttığını belirtti. Kusama, görüşmeyi gerçekleştiren Shiba üyelerine teşekkür etti.

Hükümet tarafından görüşmenin detaylarına ilişkin bir açıklama yapılmadı. Ancak mecliste yapılan görüşmeler düzenleme çalışmalarının devam ettiğine işaret ediyor.

İlgili: Shiba Inu fiyat tahmini

Türkiye’de kripto paralara olan ilgi gün geçtikçe artıyor. Coindesk’in raporuna göre Binance’deki BTC/TL çiftindeki işlem hacmi kasım ayında toplam 918 milyon dolara denk gelen bir hacme ulaştı. SHIB/TL 5,26 milyar dolara ve Tether/TL 5,58 milyara dolara karşılık gelen değerlerde işlem hacimleri gördü.

Toronto merkezli kripto platformu FRNT Financial’ın veri ve analitik başkanı Strahinja Savic, verileri değerlendirdi ve Türkiye’de kripto paraların getirilerinin vatandaşları etkilediğini belirtti.

“Veriler, liranın karşı karşıya olduğu istikrarsızlığa rağmen, Türk yatırımcıların SHIB gibi kripto paralarla ilişkili istisnai getirilerden hala etkilendiğini gösteriyor”

Meme kriptolar, Dogecoin’in Elon Musk’tan büyük bir destek görmesinin ardından popüler hale geldi. Geçtiğimiz yıl ekim yayında yaptığı büyük ralli ile dikkatleri üzerine çeken Shiba’nın dünya genelinde yönetimleri etkileyen bir sosyal medya gücü bulunuyor.

İlgili: Meme coin nedir?

Ethereum balinalarının da en çok biriktirdiği kripto paralar arasında zirveyi zorlayan Shiba, 28 Ekim 2021’de 0,000008845 dolar ile tüm zamanların en yüksek değerini gördü. Yazım anı itibari ile 0,000002245 dolardan işlem görüyor. SHIB’in toplam piyasa değeri 12,4 milyar dolar.

Günlük Shiba Inu (SHIB) fiyat hareketleri

shiba

Kaynak

 

 

 

Etiketler: