1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Shiba 1 haftada gösterdiği performansla tarihe geçti!

Shiba 1 haftada gösterdiği performansla tarihe geçti!

Shiba 1 haftada gösterdiği performansla tarihe geçti!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Shiba Inu (SHIB) fiyatının yükselişi, kripto para piyasası değeri sıralamasını da alt üst etti. Öyle ki bu meme coin piyasa değeri olarak Litecoin, Chainlink ve Bitcoin Cash’i geçti. SHIB coin şimdi 12 milyar dolar piyasa değeri ile büyükler liginde.


Shiba 1 haftada gösterdiği performansla tarihe geçti!

Japon avcı köpeklerinden ilham alınarak çıkarılan kripto para Shiba Inu (SHIB), şimdi piyasa değerine göre en büyük 15 coin arasında yer alıyor.

“Ryoshi” ismini kullanan anonim bir geliştirici tarafından 2020 yılının sonunda çıkarılan bu kripto para, CoinMarketCap verilerine göre Litecoin, Chainlink ve Bitcoin Cash’i geride bıraktı.

Shiba Inu SHIB 1 haftada gösterdiği performansla tarihe geçti!

Piyasa değeri sıralaması Kaynak: coinmarketcap.com

Buna ek olarak SHIB, 10 Mayıs’ta kaydettiği tüm zamanların en yüksek değerinden (ATH) sadece yüzde 18 geride.

“Dogecoin katili” olarak da adlandırılan bu kripto para sadece bir haftada yüzde 300’den fazla yükseldi. Böylece bireysel yatırımcılardan gelen güçlü ilgi sonucu en iyi performansa sahip kripto para oldu.

Shiba Inu’nun günlük işlem hacmi ise 19.4 milyar dolara kadar çıktı. Ayrıca Binance, Coinbase ve Huobi üzerinde en çok işlem gören kripto para oldu.

Bu arada köpek temalı ilk meme coin olan Dogecoin ise son 24 saatte yüzde 5 düştü. Öyle görünüyor ki Shiba Inu ile rekabette şimdilik kaybeden DOGE.

Kendisini Dogecoin milyoneri ilan eden Glauber Contessoto ise kısa süre önce yaptığı açıklamada, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in kendisine hediye ediken SHIB tokenlerin bir kısmını bağışladığını ve bir kısmını da yaktığını hatırlatıyor.

Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus ise Mayıs ayında Shiba Inu topluluğundan ölüm tehditleri aldığını iddia ediyor.

Tesla CEO’su Elon Musk ise bir Shiba Inu yavrusu resmi paylaşmıştı. Birçoklarına göre söz konusu ralliyi tetikleyen de bu oldu. Musk ise henüz açık bir şekilde SHIB konusunda konuşmadı.

İlgili – Shiba Inu (SHIB) nedir? Geleceği var mı?

BNN Bloomberg: Bir haftada yüzde 367 yükselen Shiba Inu şimdi 12. en büyük coin

Shiba Inu (SHIB) fiyatı ve piyasa değerindeki yükseliş ana akım medyanın da gözünden kaçmadı. BNN Bloomberg bu konuda şu yorumda bulunuyor:

“Elon Musk yavru köpeği ile ilgili tweetler paylaşınca daha geçen sene başlayan kripto para yükselmeye devam ediyor.”

Kaynak

İlgili – Güncel Shiba Inu SHIB coin teknik analizi

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: