Loading...
btc
BTC
0.47%
Bitcoin
66.355,13 USDT
eth
ETH
2.74%
Ethereum
3.577,28 USDT
bch
BCH
1.94%
Bitcoin Cash
431,09 USDT
xrp
XRP
1.97%
Ripple
0,48 USDT
ltc
LTC
1.38%
Litecoin
78,68 USDT
bnb
BNB
0.77%
Binance Coin
607,91 USDT
sol
SOL
1.41%
Solana
145,06 USDT
avax
AVAX
0.17%
Avalanche
30,34 USDT
ada
ADA
0.06%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
1.08%
Poladot
6,23 USDT
doge
DOGE
1.52%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
2.91%
Shiba Inu
0,00 USDT

Shiba Inu cüzdanlarında inanılmaz yükseliş!

Dev kripto cüzdanlarından Shiba Inu Shibarium projesine önemli destek!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Shiba Inu cüzdan sayısı yeniden yükselişe geçti! Meme temali kripto para birimi SHIB coin, büyük düşüşlere rağmen, yatırımcılar arasında her geçen gün daha da popüler hale geliyor.

Shiba Inu cüzdanlarının sayısı 1 milyonu aştı!

Son veriler, Shiba Inu’nun, tüm zamanların en yüksek seviyesinden sonra kaydettiği devasa fiyat düşüşüne rağmen, benimsenme noktasında hala büyük bir ilerleme kaydettiğini gösteriyor.

Kripto para piyasasının 300 milyar doların üzerinde fon kaybına neden olan kritik düzeltme sırasında, popüler meme coin Shiba Inu (SHIB) ‘yu hodl eden Ethereum adreslerinin sayısı, aylarlar sonra ilk kez düşmüştü.

Şöyle ki; veriler, Bitcoin’in 60.000 doların altına düştüğü piyasa çöküşü sırasında, Ethereum blockchaininde Shiba Inu’ya sahip adreslerin sayısının düştüğünü; fakat sonrasında hemen toparlandığını gösteriyor. Düşüşün ardından kısa süre içinde, yeni alımlarla birlikte SHIB adreslerinin sayısı yeniden yükselmeye başladı.

İlgili: SHIBA Inu adreslerinde aylar sonra ilk kez düşüş! 

Ethereum balinasının yeni gözdesi Shiba Inu!

Ethereum blockchain analiz platformu Etherscan’ın verilerine göre; bu ayın başlarında SHIB tutan 992.900 adres varken; şu anda kripto para birimini hodl eden adres sayısı 1 milyonu aştı.

Ayrıca kripto para güvenlik firması CertiK tarafından yayınlanan bir rapora göre, kripto para birimini hodl eden adres sayısı günlük olarak 30.000 ila 40.000 arasında artıyor. Yeni kullanıcı sayısının artmasıyla birlikte, şu an için bakiyelerinde SHIB bulunan 1,05 milyon Ethereum adresi var.

Bu arada bir milyon rakamının, bireysel SHIB sahiplerini değil; yalnızca Ethereum blockchaininde bulunan cüzdanları yansıttığını belirtmekte fayda var.

Örneğin, bir SHIB sahibi düzinelerce adrese sahip olabilirken, başka bir adres de aslında birçok kullanıcıyı temsil edebilir. Çünkü kullanıcılar genellikle kripto paralarını, müşteri fonlarını tutmak için tek adres kullanan muhafaza çözümleri ya da borsalarda tutmayı tercih edebilir. Ve bazı kripto yatırımcıları ise güvenlik gerekçesiyle, her bir işlem için yeni bir adres oluşturabilir.

İlgili: En güncel Shiba Inu (SHIB) fiyat tahminleri 2021-2030

Dolayısıyla tam olarak, kaç kişinin SHIB coin sahibi olduğu bilinmiyor. Ancak bazı analistler, kripto para birimi borsalarında Ethereum ağındakinden daha fazla kullanıcı olabileceğine inanıyor. Nitekim Binance, Coinbase, Huobi, FTX ve Gemini gibi en büyük kripto para borsaları, SHIB coini listeledi.

Bununla birlikte raporda kaydedilen bir husus oldukça dikkat çekici: Dolaşımdaki SHIB arzının yaklaşık %64’ü en büyük ilk 10 Shiba Inu cüzdanında tutuluyor. Bu da balinaların kripto para biriminin çok büyük bir bölümünü kontrol ettiği anlamına geliyor.

Esasen balinalar tarafından tutulan fonlar, adeta patlamaya hazır bir bomba gibi düşünülebilir. Nitekim bu büyük yatırımcıların varlıklarını toplu olarak satmaya karar vermeleri, fiyatlar üzerinde çok daha büyük bir satış baskısı oluşturabilir. 

https://twitter.com/santimentfeed/status/1449989779894910979?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1449989779894910979%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.cryptoglobe.com%2Flatest%2F2021%2F11%2Faddresses-holding-shiba-inu-shib-surpass-one-million-as-price-drops%2F

Daha önce KoinMedya olarak söylediğimiz gibi; kripto veri analiz firması Santiment tarafından paylaşılan verilere göre, geçen ay SHIB balinaları kripto para biriminin fiyatını büyük ölçüde etkiledi. Çünkü fiyatlar, 100.000 doların üzerindeki balina işlemlerinin ardından yükseldi.

Elbette cüzdan sayısındaki artışın arkasında da geçtiğimiz aylarda Shiba Inu fiyatında yaşanan bu büyük boğa koşusu vardı. Öyle ki; SHIB coinin fiyatı, bu yılın başlarında meme temali diğer kripto para birimlerini de büyük ölçüde etkileyen bir çılgınlığın ortasında müthiş bir yükseliş kaydetti.

Ancak Shiba Inu’nun fiyatı, ekim ayı sonunda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,000885$’a ulaştıktan sonra istikrarlı bir şekilde düştü.

Bu arada dijital varlık odaklı araştırma firması Delphi Digital yakın zamanda, popüler Shiba Inu memesinden esinlenerek yaratılan kripto para birimleri anlamına gelen köpek paralarının geçmişte birçok kez şahit olduğumuz “aşırı ısınmış piyasa” durumuna iyi bir örnek olduğunu ifade etti.

İlgili: Edward Snowden Dogecoin ve Shiba Inu’dan neden nefret ettiğini açıkladı! 

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.