1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Shiba fiyatı düştü! Balinalar nasıl pozisyon alıyor?

Shiba fiyatı düştü! Balinalar nasıl pozisyon alıyor?

Shiba fiyatı düştü! Balinalar nasıl pozisyon alıyor?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Geçtiğimiz günlerde kripto piyasasında rüzgar gibi esen Shiba’nın fiyatı düşüyor. Shiba balinaları nasıl pozisyon alıyor? Detaylar haberimizde.

Shiba fiyatı düştü! Balinalar nasıl pozisyon alıyor?

Geçtiğimiz günlerde kripto piyasalarda Shiba Inu fırtınası esti. Meme kripto tüm zamanların en yüksek seviyesine 0.00008845 dolar ile ulaştı. Bu seviyeye çıktığında piyasadaki en büyük rakibi Dogecoin’in tahtını elinden almıştı. Ancak Shiba o günden sonra yaklaşık %40 değer kaybetti.

 Shiba

Shib yazının kaleme alındığı sırada Coinmarketcap verilerine göre 0,000052 dolardan işlem görüyor ve tokenin toplam piyasa değeri 28,7 milyar dolar. Shiba tokenin fiyatı düşerken Shiba balinaları ise tokenleri toplamaya devam ediyor.

İlgili: Shiba Inu fiyat tahmini

Shiba’nın dolaşımdaki arzının yaklaşık %71’i en büyük 10 Shiba balinasının elinde. Bu büyük oran aslında Shiba’nın küçük yatırımcılarının kaderinin bu büyük oyuncuların elinde olduğunu gösteriyor. Tokenin fiyatının düşmesinden küçük Shiba yatırımcıları rahatsız olurken watcher.guru’ya göre balinalar rahatsız değil. Shiba balinaları Shiba fiyatının dip görmesi sonrası her biri neredeyse 20 milyar Shib tokeni satın aldı.

Kasım ayının ilk haftasında ise, gizemli bir balinanın 10 gün içinde 750 milyon dolar değerinde SHIB token satın aldığı bildirildi. Ayrıca, kasım ayının ilk haftasında, kimliği belirsiz bir balina, 2,76 milyar dolar değerinde 40 trilyon SHIB tokenini dört farklı cüzdana taşıdı. Buna ek olarak, birkaç gün önce gizemli bir balina 1.13 milyar dolar değerinde 20 trilyon SHIB tokeni transfer etti.

Meme kriptoların neredeyse tamamının kaderi bu büyük balinaların elinde. Aslında balina sayısının artması birçok kripto para için fiyat artış beklentisi anlamına geliyor. Ancak arzın büyük kısmının az sayıda balinanın elinde olduğu meme kriptolarda bu büyüklük aşırı dalgalı fiyat hareketlerini beraberinde getiriyor.

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: