1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Shiba balinasından kritik hamle! Beklentisi ne?

Shiba balinasından kritik hamle! Beklentisi ne?

Shiba balinasından kritik hamle! Beklentisi ne?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Shiba Inu, meme kripto popülaritesinde Doge’nin tahtını sallıyor. Shiba balinaları son düşüşte ne yaptı? Detaylar haberimizde.

Shiba balinasından kritik hamle! Beklentisi ne?

Elon Musk’ın Dogecoin’e verdiği destek meme kriptoları ekosistemde söz sahibi yaptı. Ancak yine Elon’un tutarsız hamleleri nedeniyle Doge mayıs ayındaki büyük rallisinin gölgesinde kalıyor. Doge’nin ardından hemen onu takibe devam eden bir başka meme kripto para Shiba Inu ise son zamanlarda Doge’den daha popüler.

İlgili: Shiba nedir,geleceği nasıl?

Sosyal medyada bir araya gelmeyi başaran ve sayısı milyonları aşan Shiba taraftarları kripto paranın daha fazla benimsenmesini sağlarken kripto borsalarına da listeleme konusunda baskılar yapmaya devam ediyor. Shiba balinaları ise bu sırada piyasada yaşanan son düşüşü fırsata çevirmiş gözüküyor. Ayrıca Shiba balinalarının arasına yenileri de katılıyor.

İlgili: Shiba fiyat tahmini

WhaleStats, piyasanın yeni bir Shiba balinasının doğuşuna şahit olduğunu açıkladı. Bu anonim balina yakın zamanda büyük miktarlarda Shiba alımı gerçekleştirdi. Üç farklı alım yapan balina şu anda 3,2 trilyon Shiba’ya sahip. Shib balinasının bu üç işleminin toplam değeri  120.342.829 milyon dolar.

Bu yeni Shiba balinası iki gün önce ilk büyük işlemde yaklaşık 3,15 trilyon Shiba satın aldı. 7 Aralık’ta yarım saat aralıkla   84,7 milyar SHIB (3,233.066 dolar) ve 8 milyar SHIB (275,776 dolar) olmak üzere iki işlem daha gerçekleştirdi. Balinaların düşüş zamalarında alım yapması fiyatın yükseleceği beklentilerini ortaya koyuyor.

İlgili: Shiba teknik analizi

Shiba Inu, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 0.0000375 dolardan işlem görüyor. Shiba’nın toplam piyasa değeri ise 20,606 milyar dolar.

Shiba kullanımı artıyor!

Shiba’nın benimsenmesine ilişkin haberler de gelmeye devam ediyor. Shib, dünyanın önde gelen seyahat ve turizm şirketlerinden biri olan Travala.com’da ödeme yöntemi olarak listeleniyor. alifornia merkezli elektronik satıcısı Newegg’de kasım ayı sonunda Shiba’yı ödeme yönemi olarak kabul edeceklerini belirtti. Shiba’nın ekosistem içerisindeki değeri arttıkça kullanıma ilişkin yen kararların gelmesi kaçınılmaz görünüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.