1. Home
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Grayscale’den çarpıcı Bitcoin araştırması!

Grayscale’den çarpıcı Bitcoin araştırması!

Grayscale’den çarpıcı Bitcoin araştırması!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük dijital varlık yöneticisi olan Grayscale’in Amerika Birleşik Devletleri’nde yaptığı ankette çarpıcı sonuçlar elde edildi. Detaylar haberimizde.

Grayscale’den çarpıcı Bitcoin araştırması!

2021 yılı, kripto paralar açısından önemli bir yıl oldu. Kripto endüstrisi büyümeye devam ederken bireysel ve kurumsal benimsenme oranlarında büyük artışlar meydana geldi. Bu yıl birçok büyük finans kuruluşunun kripto paralara kapılarını açtığına şahit olduk.

bitcoin

Kripto paraya sahip olan kişi sayısındaki artış ve piyasanın ulaştığı hacim dikkat çekiyor. Dünyanın en büyük dijital varlık yöneticisi Grayscale yakın zamanda Amerika Birleşik Devleteri’nde bir anket çalışması yaptı. Bu çalışmada Amerikalıların kripto paraya olan ilgisi ölçüldü. Anket çarpıcı sonuçlar içeriyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Grayscale’in yaptığı ankete katılanların %26’sı hali hazırda Bitcoin’e sahip olduklarını belirtti. Bitcoin’i olduğunu ifade edenlerin %55’i ise son 12 ayda kripto piyasasına giriş yaptığını söylüyor.

Her dört Amerikalıdan birinde Bitcoin var!

Bitcoin son düzeltmede 58,000 dolarlık değerinden 42,000 dolara kadar geriledi. Ancak tekrar 50,000 dolarlık kuvvetli direnç seviyesini geride bırakan lider kripto para birimi yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 51,097 dolardan işlem görüyor.

Yaşadığı son düşüşe rağmen bu yıl %178 değer kazanarak başarılı bir yıl geçirdi. Çin’deki madencilik faaliyetlerinin ABD’ye taşınması sonrasında bazı ABD’li siyasilerden de Bitcoin’e yoğun bir destek geldi. Çok sayıda şirket ve finans kuruluşu da portföylerinde Bitcoin’e yer veriyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Yapılan araştırma her dört Amerikalıdan birinin Bitcoin sahibi olduğunu gösteriyor. Ayrıca Grayscale’in anketine katılanların %60’ı kripto paralar ile ilgilendiklerini belirtiyor. Bu ilgi yakın zamanda Bitcoin’e sahip olabilcek kişi sayısı hakkında fikir vermesi açısından da önemli.

Covid-19 salgını karşısında fiat paraların enflasyona yenik düşmesi ve yatırımcıların bir koruma aracı olarak kripto paralara yönelmesi de bu ilgi artışının en önemli nedenleri arasında gösteriliyor.

Grayscale Investments CEO’su Michael Sonnenshein, yapılan çalışmanın gelecekteki kripto para kullanımına ilişkin fikirler verdiğini açıkladı.

 “2021 Bitcoin Yatırımcı Çalışması sonuçları, daha fazla yatırımcının yatırım portföylerine Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini eklemede istekli olduklarını doğruluyor. “

Kripto para birimlerine olan ilgilini cinsiyete dağılımı incelendiğinde erkekler arasında daha yaygın olduğu görüldü. Ancak çalışma kadın yatırımcıların ilgisinin de geçen yıla kıyasla arttığını gösteriyor.

Kaynak