Loading...
btc
BTC
0.11%
Bitcoin
67.213,47 USDT
eth
ETH
-0.09%
Ethereum
3.514,47 USDT
bch
BCH
-0.12%
Bitcoin Cash
394,97 USDT
xrp
XRP
-0.24%
Ripple
0,59 USDT
ltc
LTC
0.26%
Litecoin
73,22 USDT
bnb
BNB
0.59%
Binance Coin
596,62 USDT
sol
SOL
0.2%
Solana
173,97 USDT
avax
AVAX
-0.06%
Avalanche
29,09 USDT
ada
ADA
-0.01%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
0.42%
Poladot
6,36 USDT
doge
DOGE
-0.63%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
-0.38%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Kripto Para
  3. Grayscale’den çarpıcı Bitcoin araştırması!

Grayscale’den çarpıcı Bitcoin araştırması!

ethereum
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük dijital varlık yöneticisi olan Grayscale’in Amerika Birleşik Devletleri’nde yaptığı ankette çarpıcı sonuçlar elde edildi. Detaylar haberimizde.

Grayscale’den çarpıcı Bitcoin araştırması!

2021 yılı, kripto paralar açısından önemli bir yıl oldu. Kripto endüstrisi büyümeye devam ederken bireysel ve kurumsal benimsenme oranlarında büyük artışlar meydana geldi. Bu yıl birçok büyük finans kuruluşunun kripto paralara kapılarını açtığına şahit olduk.

bitcoin

Kripto paraya sahip olan kişi sayısındaki artış ve piyasanın ulaştığı hacim dikkat çekiyor. Dünyanın en büyük dijital varlık yöneticisi Grayscale yakın zamanda Amerika Birleşik Devleteri’nde bir anket çalışması yaptı. Bu çalışmada Amerikalıların kripto paraya olan ilgisi ölçüldü. Anket çarpıcı sonuçlar içeriyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Grayscale’in yaptığı ankete katılanların %26’sı hali hazırda Bitcoin’e sahip olduklarını belirtti. Bitcoin’i olduğunu ifade edenlerin %55’i ise son 12 ayda kripto piyasasına giriş yaptığını söylüyor.

Her dört Amerikalıdan birinde Bitcoin var!

Bitcoin son düzeltmede 58,000 dolarlık değerinden 42,000 dolara kadar geriledi. Ancak tekrar 50,000 dolarlık kuvvetli direnç seviyesini geride bırakan lider kripto para birimi yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 51,097 dolardan işlem görüyor.

Yaşadığı son düşüşe rağmen bu yıl %178 değer kazanarak başarılı bir yıl geçirdi. Çin’deki madencilik faaliyetlerinin ABD’ye taşınması sonrasında bazı ABD’li siyasilerden de Bitcoin’e yoğun bir destek geldi. Çok sayıda şirket ve finans kuruluşu da portföylerinde Bitcoin’e yer veriyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Yapılan araştırma her dört Amerikalıdan birinin Bitcoin sahibi olduğunu gösteriyor. Ayrıca Grayscale’in anketine katılanların %60’ı kripto paralar ile ilgilendiklerini belirtiyor. Bu ilgi yakın zamanda Bitcoin’e sahip olabilcek kişi sayısı hakkında fikir vermesi açısından da önemli.

Covid-19 salgını karşısında fiat paraların enflasyona yenik düşmesi ve yatırımcıların bir koruma aracı olarak kripto paralara yönelmesi de bu ilgi artışının en önemli nedenleri arasında gösteriliyor.

Grayscale Investments CEO’su Michael Sonnenshein, yapılan çalışmanın gelecekteki kripto para kullanımına ilişkin fikirler verdiğini açıkladı.

 “2021 Bitcoin Yatırımcı Çalışması sonuçları, daha fazla yatırımcının yatırım portföylerine Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini eklemede istekli olduklarını doğruluyor. “

Kripto para birimlerine olan ilgilini cinsiyete dağılımı incelendiğinde erkekler arasında daha yaygın olduğu görüldü. Ancak çalışma kadın yatırımcıların ilgisinin de geçen yıla kıyasla arttığını gösteriyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.