En büyük üçüncü Bitcoin balinası son düşüşü büyük fırsata çevirdi

Bitcoin halving öncesi 1 BTC alım fırsatını kaçırmayın!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin piyasası bu hafta şiddetli bir dalgalanma yaşadı. Ancak öyle görünüyor ki büyük oyuncular bu arada boş durmadı. Düşen fiyat kimilerini üzerken, kimileri de bunu fırsata çeviriyor.


En büyük üçüncü Bitcoin balinası son düşüşü büyük fırsata çevirdi

Bitcoin (BTC) fiyatı son ani düşüşten sonra 50,000 dolara dönerken, en büyük Bitcoin balinalarından biri 137 milyon dolar değerinde BTC aldı.

On-chain verilerini izleyen BitInfoCharts’ın sağladığı blockchain verilerine göre, bir balina kimsenin yapmadığı şekilde “dipten alım” yaptı.

İlgili – Güncel Bitcoin teknik analizi: Bitcoin boğalarından yeni atak!

“Dipten alım” yaparak 137 milyon dolarlık BTC toplayan balina

Söz konusu balina, Bitcoin fiyatı 69,000 dolarda zirve yaptıktan sonra sık sık alım yapıyordu. Bu yüklü balina şimdi de bir gecede tek seferde 2,700 BTC satın aldı. Sonuçta elindeki toplam bakiye 118,017 BTC’ye ulaştı.

Öyle görünüyor ki bu alımlar ile bakiyesi yeni bir rekora imza attı. Twitter hesabı “Venturefounder” ise bu alımlarla ilgili şu yorumda bulunuyor.

“Bu resmen bir cüzdanda tutulan en yüksek sayıdaki Bitcoin. Toplam 118,017 BTC. Balina toplamda 2.5 milyar dolarlık BTC satın aldı. Aldığı BTC’lerin coin başına ortalama fiyatı ise 21,160 dolar.”

“Böyle ikinci en büyük cüzdan ise Temmuz 2021 döneminde (BTC fiyatı 30k dolarda dip yaptığında) görülmüştü.”


İlgili – Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2021- 2025 

bitcoin

Bu arada bu balinanın yaptığı şey genel trend ile çelişiyor. Çünkü Cuma günü yaşanan çöküşten sonra balinalar borsalara BTC depozit göndermeye başlamıştı.

Tabii bu hesabın özel bir kişinin yatırımı olduğunu gösteren kesin bir delil yok. Yine de Venturefounder’e göre, bu hesap bir borsa ya da fon gibi kurumsal yapıların soğuk cüzdanı olabilecek aktiviteye sahip değil.

Bu üçüncü en büyük Bitcoin balinasının işlem geçmişi ise şöyle:

En büyük üçüncü Bitcoin balinası son düşüşü büyük fırsata çevirdi

Kaynak: BitInfoCharts

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
En büyük üçüncü Bitcoin balinası son düşüşü büyük fırsata çevirdi
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.