Loading...
btc
BTC
0.47%
Bitcoin
66.355,13 USDT
eth
ETH
2.74%
Ethereum
3.577,28 USDT
bch
BCH
1.94%
Bitcoin Cash
431,09 USDT
xrp
XRP
1.97%
Ripple
0,48 USDT
ltc
LTC
1.38%
Litecoin
78,68 USDT
bnb
BNB
0.77%
Binance Coin
607,91 USDT
sol
SOL
1.41%
Solana
145,06 USDT
avax
AVAX
0.17%
Avalanche
30,34 USDT
ada
ADA
0.06%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
1.08%
Poladot
6,23 USDT
doge
DOGE
1.52%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
2.91%
Shiba Inu
0,00 USDT

Güncel SelfKey (KEY) rehberi: KEY coin nedir? Kapsamlı temel analiz

SelfKey (KEY) nedir yatırım yapmaya değer mi?
SelfKey (KEY) nedir? kapsamlı analiz
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

SelfKey (KEY) nedir, SelfKey coin açık kaynaklı, kullanıcı merkezli, merkezi olmayan, blockchain tabanlı veri yönetimi mekanizmalarını kullanarak, kullanıcıların kimliklerini tam olarak kontrol etmelerine izin vererek bu sorunları ele almaya çalışır.

SelfKey coin nedir?

selfkey-key-coin-nedir

 

SelfKey coin merkezi olmayan, kurumsal olduğu kadar bireysel kullanıcıların da dijital kimliğe sahip olmasına ve güvenle yönetebilmesine imkan sağlayan, blockchain temelli bir kimlik yönetim sistemidir.

Platform aynı zamanda, kimlik sahiplerine, finansal hizmetler, yatırım, kuruluş, token satışları ve coin yatırım hizmetlerinin güvenli ortamda sürdürülebilmesi için, ilgili servislere erişim imkanının sağlıyor. Kişisel verilerinin tam kontrolünü sağlamak için özel olarak yapılandırılmış bir entegre finansal hizmetler pazarı da sunuyor.

KEY Coin Analiz

Gerçek dünya kimlik veri yönetim sistemleri çok büyüktür ve çoğunlukla hükümetler veya bankalar, sosyal medya ağları ve alışveriş portalları gibi büyük kuruluşlar tarafından yönetilmektedir. Ancak, ara ara güvenlik, gizlilik, mülkiyet, erişim, koruma ve birlikte çalışabilirlik sorunları ortaya çıkmaktadır. Daha büyük bir sorun ise, kullanıcıların asla kendi kimlik kayıtlarını kontrol edememeleridir.

SelfKey coin ağı, Ethereum ERC-20 standardıyla uyumlu, kendi yerel para birimi ile destekleniyor ve KEY coin sembolü altında işlem görüyor.

Ağ ayrıca, KEY coin, kripto paralarını ve kullanıcının kimlik belgelerini saklamak için kullanılabilecek bir kimlik cüzdanı da sunmaktadır. Bu tür dokümanlar, noterler gibi yetkili kuruluşlar tarafından onaylanabilir. Daha sonra banka hesaplarının açılması gibi, çeşitli gereklilikler için de geçerli KYC belgeleri olarak kullanılabilir.

Kimlik sahibi, kendisine onaylanmış, sertifikalanmış belgeleri gönderen, onaylayan veya sertifika veren yetkililere kimlik belgesini ve tokenleri gönderir.

Gerekli miktarda tokenin eşlik ettiği böyle bir onaylanmış belge, kimlik sahibi tarafından KYC uyumuna ihtiyaç duyan, üçüncü tarafa gönderilir. Bu taraf daha sonra sertifikaları, müşterinin bekleme süresi tamamlandığı zaman, başarılı KYC’nin kimlik sahibine uyumunun onaylamasının yanında, tokenleri sertifika verene gönderir. Doğrulayan taraf, hizmetleri için tokenlerini hem kimlik sahibinden, hem de bağlı taraftan alır. Bu merkezi olmayan yöntem, veri ve kimlik hırsızlığına karşı güvenliği sağlar. Hızlı hareket eden internet çağında, bir kimliğin doğrulanması için dijital özgürlük sunar.

SelfKey Nasıl Çalışır?

Bir kullanıcı SelfKey coin cüzdanını bilgisayarına indirir ve özel ve kamusal birer anahtar saklar. Kamusal anahtar herhangi bir doğrulama gereksiniminde rahatlıkla paylaşılabilir ama özel anahtar dijital kimlik belgelerinin cüzdanda saklanması için  kullanıcı tarafından tutulur. Kullanıcı kamusal anahtar ve kimlik belgelerini sertifika verene gönderir ve onaylamasını ister. Sertifika veren onay verir ve imzalanmış dökümanları, kullanıcının kamusal anahtarıyla tekrar kullanıcıya geri gönderir. Kullanıcı, artık bu onaylanmış sertifikayı gerek gördüğü zaman üçüncü tarafla paylaşabilir.

SelfKey coin piyasası,  kuruluş, oturum, yatırım yoluyla vatandaşlık, para transfer hizmetleri, uluslararası sigorta, kripto para  yatırımları, e-cüzdanlar ve banka hesabı kurmak gibi işlemlerin de yer aldığı bir hosting sunar. Gelecekteki yol haritası, forex anlaşmaları, ödeme süreçleri, P2P kredi, ticari borçlar, kişisel borçlar ve mortgageleri de içine almaktadır. Platform ayrıca daha şeffaf ve güvenilir olmak için, topluluk görüşmeleri ve çeşitli hizmet sağlayıcılarından geri bildirim alma  imkanı sağlar.

 

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.