1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. SEC’ten yatırımcılara Bitcoin uyarısı!

SEC’ten yatırımcılara Bitcoin uyarısı!

SEC’ten yatırımcılara Bitcoin uyarısı!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), yatırımcıları Bitcoin vadeli işlemler piyasası konusunda uyardı. Detaylar haberimizde.

SEC’ten yatırımcılara Bitcoin uyarısı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Bitcoin vadeli işlemleri piyasası hakkında bir bildiri yayınlayarak yatırımcıların riskler konusunda dikkatli olmaları çağrısında bulundu.

SEC’in Yatırım Yönetimi Bölümü (IM) Bitcoin vadeli işlemler piyasında bir fona yatırım yapmak isteyen yatırımcıların fonun risk görünümünü, kendi risk toleransını ve yatırımcı kaybı olasılığını göz önünde bulundurması gerektiğini ifade etti.

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Bitcoin vadeli işlemleri bilindiği gibi doğrudan Bitcoin alıp satmadan Bitcoin’e yatırım yapmaya olanak sağlıyor. Bir emtia veya hisse senedi için diğer herhangi bir vadeli işlem sözleşmesi gibi, Bitcoin vadeli işlemleri de yatırımcılara Bitcoin’in gelecekteki fiyatı hakkında spekülasyon yapma şansı veriyor.

“Yatırımcılar, Bitcoin ve Bitcoin vadeli işlemler piyasasının oynaklığını ve bunun yanı sıra Bitcoin piyasasında dolandırıcılık ve manipülasyon olabileceğini göz önünde bulundurmalıdır.”

SEC’in yaptığı açıklama Bitcoin vadeli işlemler ile ilgili ilk açıklama değil. SEC 2017 yılında Bitcoin vadeli işlemlerle ilgili uyarılarda bulunmuştu. Yeni açıklamasında risk uyarılarının yanı sıra o tarihten bu yana kaydedilen ilerlemeye de değindi.

Yatrımcılar SEC’in bir Bitcoin ETF’sini onaylayacağı konusunda iyimser olsa da hali hazirda incelemeye alınmış bir ETF başvurusu bulunmuyor. VanEck’in yaptığı başvurun haziran ayında sonuca bağlanabileceği düşünülüyor.

Geçtiğimiz ay itibari ile Amerika Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sekiz Bitcoin ETF başvurusu yapıldı. ETF başvurusu yapan kurumlar arasında VanEck, Galaxy Digital, Skybiridge Capital, New York Digital Investment Group’da bulunuyor.

Kaynak