1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. SEC Çinli Milyarder Guo Wengui’e acımadı!

SEC Çinli Milyarder Guo Wengui’e acımadı!

SEC Çinli Milyarder Guo Wengui’e acımadı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

SEC Çinli Milyarder Guo Wengui’nin sahip olduğu üç şirkete, kayıt dışı iki menkul kıymet arzından elde edilen gelirleri birleştirmek için dava açtı.

SEC Çinli milyarderin şirketlerine 500 milyon doların üzerinde haksız kazanç cezası kesti

 

SEC, Çinli Milyarder Guo Wengui’nin sahip olduğu üç şirkete, kayıt dışı iki menkul kıymet arzından elde edilen gelirleri birleştirmek için dava açtı.

 

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Çinli milyarder Guo Wengui’nin üç şirketini, toplamda yaklaşık 487 milyon dolar getiren bir kripto arzı (ICO) ve ilk halka arz (IPO) üzerinden suçladı.

 

Miles Kwok veya Miles Guo olarak da bilinen Wengui, şu anda New York’ta yaşayan sürgün edilmiş bir Çinli işadamı. Kariyerinin zirvesindeyken Çin’in en zengin 73. kişisiydi. Wengui, tartışmalı siyasi görüşleri ve Donald Trump’ın sırdaşı Steve Bannon ile olan sıkı bağları ile tanınıyor. 

SEC, 13 Eylül’de Guo’nun şirketlerinin SEC ile 14 gün içinde bir anlaşmayı ödemeyi kabul ettiğini gösteren belgelerle birlikte gelmesi durumunda bir durdurma ve çekilme ihtarnamesi verdi.

 

SEC, 1 Nisan ile Haziran 2020 arasında bir halka arz gerçekleştiren GTV Medya Grubu, Saraca Medya Grubu ve Guo Medya’nın Sesi ile Guo’nun şirketlerinden iki kayıt dışı menkul kıymet işlemini ortaya koydu. “G Entities” olarak adlandırılan Saraca ve Voice of Guo da aynı dönemde bir ICO gerçekleştirdiler.

 

ICO, firmaların G-Doları’na sahip olmak isteyen yatırımcılardan 34 milyon dolar topladı.Söz konusu sanal para birimi, altın veya geçerli para birimiyle takas edilebilir veya G Entities’in çevrimiçi platformunda mal satın almak için kullanılabilir özelliğe sahip.

 

SEC, G Entities’in yatırımcılara sözde dijital varlık ve platformunun nasıl geliştirileceği hakkında bilgi vermediğini tespit ederek şunları ekledi: 

 

“G Entities henüz koin teklifiyle satılan dijital varlıkların,  kullanıcıların dijital varlıklarla işlem yapmasına veya satmasına izin verecek bir platform geliştirmemesi veya dağıtmamasına dikkat çekti.”

 

ICO’dan elde edilen gelirler, GTV’nin  hisselerinin %10’unu dağıttığı iddia edilen 453 milyon dolarlık hisse senedi teklifinde toplanan fonlarla birleşiyordu. Kayıtsız halka arz 5.500 kişinin katılımını sağlamış gibi görünüyor.

 

Firmalar 486,6 milyon dolar para cezası ödemeyi kabul etti, 17.6 milyon dolar’lık ön yargı faizi ve toplam 35 milyon dolar’lık para cezası dahil.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: