BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Cash Haberleri
  3. SEC Başkanından şok Bitcoin itirafı
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

SEC Başkanından şok Bitcoin itirafı

SEC Başkanından şok Bitcoin itirafı
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler sonunda kabul etti. Gensler, katıldığı bir programda Bitcoin’in “değer saklama aracı” olduğunu söyledi. Ancak birçok kripto token için ise “tahvil” yorumunda bulundu. Yani yakında bir kripto avı başlatabilirler.


SEC Başkanından Bitcoin itirafı

SEC Başkanı Gary Gensler CNBC’nin “Squawk Box” programına konuk oldu. Gensler, yüksek volatilitesine rağmen Bitcoin’in bir “değer saklama aracı” olduğunu kabul ettiğini söyledi.

Gensler, bu kurumun başına kısa süre önce tayin edilmişti. SEC Başkanı “birçok” kripto para ile ilgili farklı bir görüş de dile getiriyor. Ona göre bu kripto paraların çoğu “tahvil”. SEC Başkanı şöyle diyor:

“Bir şeyin tahvil olup olmadığını söyleme konusunda SEC yetki sahibidir. Birçok kripto token – şu an bunları kripto paralar olarak adlandırmayacağım – gerçekten de tahviller.”

Gensler’in bu “tahvil” açıklanmasından ne anlaşılmalı? Öyle görünüyor ki SEC başkanı yakında birkaç kripto paranın peşine düşebileceklerini ima ediyor. SEC artık Ripple şirketinin üzerine gidiyor. Kuruma göre Ripple izinsiz tahvil çıkardı ve sattı.

Kayıt dışında tahvil satışı yaptığı gerekçesiyle SEC daha önce de kripto şirketlerin peşine düşmüştü. Bazıları yüksek miktarlarda cezalara çarptırılırken, bazıları da ABD dışında çıkmaya zorlanmıştı.

İlgili – SEC’ten Ripple davasında yeni taktik!

Gensler SEC Başkanı olunca kripto topluluğu bir süre buna sevinmişti. Çünkü SEC başkanının geçmişinde MIT üniversitesinde blockchain teknolojisi ve dijital varlık eğitmenliği yapma var. Buna rağmen 2018’de yaptığı açıklamada Ethereum ve Ripple’ın XRP kripto parasının her ikisininin de kayıt dışı tahvil olabileceğini söylemişti.

Bitcoin hakkında da konuşan SEC Başkanı Gensler, lider kripto parayı az bulunan ve “yüksek volatiliteli” olarak tanımladı. Şöyle diyor:

“O (Bitcoin), yüksek volatiliteli ama dijital ve az bulunan bir değer saklama aracı.”

SEC Başkanı ayrıca Bitcoin’i bir tahvil olarak görmediğini de vurguluyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: