1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ethereum için mükemmel bir adım!

Ethereum için mükemmel bir adım!

Ethereum için mükemmel bir adım!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD merkezli yatırım şirketinden Ethereum için mükemmel bir adım geldi. Böylece Ethereum için önemli bir süreç başlamış oldu. Bu sürecin devamında kurumsal firmaların Bitcoin topladıkları gibi Ethereum topladıklarına da şahit olabiliriz.


Ethereum için mükemmel bir adım!

2021 yılında kurumsal firmaların Bitcoin piyasalarına yönelik yoğun ilgisini gören yatırım şirketleri, bu trendi fırsat bilip ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) yoğun biçimde Bitcoin ETF (borsa yatırım fonu)  başvurusunda bulundular.

SEC’e Bitcoin ETF başvurusunda bulunan başlıca firmalar şunlar; Wisdom Tree, VanEck, NYDIF, Bitwise ve SkyBridge Capital.

SEC’in yukarıdaki ETF başvurularından birisinin onaylaması, Bitcoin piyasaları için bir dönüm noktası olacaktır. Zira ABD’li yatırımcılar Bitcoin yatırımlarını ancak kripto para borsaları üzerinden veya Grayscale gibi yatırım şirketleri üzerinden gerçekleştiriyor. Bitcoin ETF’lerin onaylanması durumunda ABD’li yatırımcılar, Bitcoin üzerinden çıkarılan değerli finansal varlıkları New York Stock Exchange ve Nasdaq gibi borsalar üzerinden de satın alabilecek.

Yani ETF’lerin onaylanması ile ABD’li yatırımcılar, Bitcoin’e dayalı varlıkları regüle olmuş borsalardan satın alabilecekler. Bu sayede kurumsal firmalar, muhafazakar yatırımcılar, emeklilik fonları ve hatta kamu kuruluşlarının bile Bitcoin’e yatırım yapması bekleniyor.

Lütfen Bkz: Piyasada en çok sorulan soru: Bitcoin mi Ethereum mu?

Ethereum’u ilgilendiren mükemmel adım ise VanEck’den geldi. VanEck’in Bitcoin ETF başvurusu SEC tarafından değerlendirilmeye devam ederken VanEck, Ethereum ETF için de başvuruda bulundu.

VanEck Ethereum ETF başvurusunu bu Cuma günü gerçekleştirdi. Haberimizin kaynak linkinden VanEck’in 7 Mayıs tarihili başvurusuna ulaşabilirsiniz.

Ethereum yazının kaleme alındığı saatte 3,500 doların üstünde işlem görüyor. Ethereum tüm zamanların rekorunu VanEck’in Ethereum ETF başvurusunda bulunduğu 7 Mayıs (dün) tarihinde 3,807 dolara çıkarak gördü.

Aşağıdaki grafikte Ethereum fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

ethereum etf Ethereum için mükemmel bir adım!

Kaynak