1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. SEC Başkanı, ABD Kongresinde Bitcoin yasağına açıklık getirdi

SEC Başkanı, ABD Kongresinde Bitcoin yasağına açıklık getirdi

SEC Başkanı, ABD Kongresinde Bitcoin yasağına açıklık getirdi
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

SEC Başkanı Gary Gensler, ABD Temsilciler Meclisi Finans Komisyon üyelerinin sorularını yanıtladı. Gensler Bitcoin ve kripto paralar konusunda da önemli bir açıklama yaptı.

SEC Başkanından ABD Kongresinde Bitcoin yasağı konusuna açıklık getirdi

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler Salı günü bir kongre oturumunda yaptığı açıklamada, kripto para birimlerini yasaklama planı olmadığını söyledi. Kriptoyu yasaklama kararını vermenin “Kongreye ait” olduğunu da sözlerine ekledi.

 

SEC
SEC Başkanı Gary Gensler

Gensler’e Bitcoin yasağı soruldu

Komite oturumu sırasında Temsilci Ted Budd, ABD’nin kripto paralara karşı olan yaklaşımının Çin’den farklı olduğunu ve yatırımcı ve tüketicileri koruyarak meseleye bakmaları gerektiğini vurguladı. Temsilci Budd, ayrıca Başkan Gary Gensler’e kripto paraları yasaklayıp yasaklamayacaklarını da sordu.

Gensler’in soruya yönelik cevabı, Federal Rezerv başkanı Jerome Powell‘ın geçen hafta yaptığı yorumları yansıtıyor. Merkez bankası başkanı, Meclis Finansal Hizmetler Komitesine Fed’in kriptoyu bir varlık sınıfı olarak yasaklama planı olmadığını söyledi.

Gensler, çopu kripto para biriminin menkul kıymetler olduğu ve borsaların ve stablecoinlerin SEC’e check-in yapması gerektiği gibi onlarında aynı uygulamadan geçmesi gerektiğini belirtti.

Gensler Bitcoin yasağı olup olmayacağı konusunda sorulan soruya verdiği yanıta şöyle devam etti:

Hayır, bu Kongre’ye kalmış….. Ben teknolojiden yanayım. Bence bu, yeni bir teknoloji ve değişim için bir katalizör oldu ve olmaya da devam ediyor. Ama teknolojiler düzenleyici çerçevenin dışına çıkarlarsa uzun süre dayanamazlar.

Bu sözlerle Fed Başkanı Powell’dan sonra SEC Başkanı Gensler de Bitcoin yasağının olmayacağı konusunu tekrar etmiş oldu.

 

Canlı BTC fiyatı: $ 28,848.73

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

İlgili: Bitcoin, haber yorum, teknik analiz ve fiyat tahminleri için bkz.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.