SEC Başkanı Gary Gensler’den kritik kripto açıklamaları!

sec başkanı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler kripto paralar ile ilgili açıklamalarda bulundu. Detaylar haberimizde.

SEC Başkanı Gary Gensler’den kritik kripto açıklamaları!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) önümüzdeki günlerde daha büyük yatırımcı koruma planları için çalışmalar yürüttüğünü belirtti.

SEC Başkanı Gary Gensler, yakın bir tarihte Bloomberg’e verdiği röportajda konu ile ilgili net açıklamalarda bulundu. Gensler, kripto paralara olan ilgisi ile biliniyor. SEC Başkanı olmadan önce ABD’nin çeşitli üniversitelerinde blok zincir teknolojisi ile ilgili dersler vermişti.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Başkan, sektöre olan ilgisinin gerekli görülen düzenleyici gözetimin önüne geçmeyeceğini belirtti. Gensler’in konuyla ilgili bilgisi nedeniyle kripto dostu bir yaklaşıma sahip olması bekleniyordu. Ancak ifadeleri ile selefine benzer bir tutum izleyeceği görüldü.

Teknoloji konusunda tarafsız olsam, hatta ilgimi çekse de—onu öğretmek için üç yılımı harcadım—yatırımcı koruması konusunda tarafsız değilim. Biri spekülasyon yapmak isterse, bu onların seçimi, ancak bu yatırımcıları dolandırıcılığa karşı korumak için bir ulus olarak bir rolümüz var.”

Gensler, ayrıca kripto pazarını SEC’in yetki alanına girmesi gerektiğini de yeniden gündeme getirdi. Bitcoin gibi para birimi olarak hareket eden ancak bir emtia olarak kabul edilen kripto varlıkları olduğunu ve bunların SEC kurallarına uyması gerektiğini belirtti.

Hem perakende hem de kurumsal yatırımcılar tarafından kripto varlıklarına yönelik artan talep, birçok ABD senatörünün düzenleyici çerçeve ve yatırımcı koruma ihtiyacı talep etmesine neden oldu. Kripto pazarında yatırımcı koruma kurallarına duyulan ihtiyacı dile getirenlerden biri de Gary Gensler. SEC Başkanı düzenlemelerin sektörü daha canlı hale getireceğini savunuyor. Kripto piyasanın gözü önündeki Bitcoin ETF’ler nedeniyle SEC’te. Ancak Borsa Komisyonu henüz bir Bitcoin ETF’ye onay vermedi.

Bir teknolojinin daha geniş çapta benimsenme şansı, ancak bir şeyleri içeri getirmekle ve bir nevi kamu politikası hedeflerimize açıkça dahil edildiğinde mümkün olur.”

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
SEC Başkanı Gary Gensler’den kritik kripto açıklamaları!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.