Loading...
btc
BTC
0%
Bitcoin
63.795,15 USDT
eth
ETH
-0.01%
Ethereum
3.083,82 USDT
bch
BCH
-0.68%
Bitcoin Cash
483,53 USDT
xrp
XRP
-0.48%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.33%
Litecoin
79,68 USDT
bnb
BNB
-0.36%
Binance Coin
535,71 USDT
sol
SOL
-0.18%
Solana
135,98 USDT
avax
AVAX
-0.72%
Avalanche
34,51 USDT
ada
ADA
-0.47%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.63%
Poladot
6,66 USDT
doge
DOGE
-0.45%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-0.2%
Shiba Inu
0,00 USDT

Dev borsanın kurucusundan şaşırtan Bitcoin ve Ethereum tahminleri!

İşte Bitcoin ve Ethereum için en kötü düşüş senaryosu!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dev kripto para borsası BitMEX’in kurucusu Arthur Hayes, Bitcoin ve Ethereum’u karşılaştırdı. Detaylar ve teknik veriler yazımızda.

Dev borsanın kurucusundan şaşırtan Bitcoin ve Ethereum tahminleri!

Bitcoin ve Ethereum cephesinde kısa vadede nasıl bir fiyat hareketinin bizi beklediği merak konusu ve analistlerin birinci gündemi. Zira bu iki kripto para piyasasının en değerli ilk iki varlığı.

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

BTC, 365 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile kripto piyasasının %39,9’unu domine ederken Ethereum, 163 milyar dolarlık değeri ile %17,4’lük bir kısmı domine ediyor.

Dünyanın önde gelen kripto borsalarından biri olan BitMEX’in kurucusu ve eski CEO’su Artur Hayes de bu karşılaştırmayı yapanların arasına katıldı.

Eski BitMEX CEO’su, Bitcoin’in performansının büyük olasılıkla sistemdeki ABD doları miktarını Fed’in bilançosu, Fed’in ters repo tesisi ve ABD Hazinesi dengesi aracılığıyla izleyen bir metrik olan ABD doları likidite endeksi tarafından belirleneceğini söyledi.

Bitcoin ve Ethereum Dev borsanın kurucusundan şaşırtan Bitcoin ve Ethereum tahminleri!

 

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Hayes, Bitcoin için 17.500 dolarlık destek noktasının önemli bir seviye olduğuna dikkat çekiyor.

“USD likidite endeksinin dalgalanmalarını izlerken, uzun süredir endişelenilmesi gereken Bitcoin seviyesi 17.500 dolar belirtelim. En olası hareket tarzı, bu düşük seviyenin tekrar test edilmesidir. Çizgide kalıp kalmayacağı tamamen USD likidite endeksinin gidişatına bağlı.”

Hayes’e göre, Fed’in bilançosunu küçültme taahhüdü ve ABD Hazinesinin hükümeti finanse etmek için daha fazla borç verme eğilimi, sistemden likiditeyi ortadan kaldırıyor ve bu durum BTC için iyiye işaret etmiyor.

Hayes, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto varlığının muhtemelen Bitcoin’den daha iyi performans göstereceğini söylüyor. Hayes bu yıl başlarındaki tahmini olan Ethereum’un 10.000 dolarlık fiyatlara ulaşmasının ABD’de parasal sıkılaştırma devam ederse zor olduğunu belirtiyor.

“ETH arzındaki yapısal azalmanın kesinlikle Bitcoin’e karşı daha iyi bir performansa yol açacağından eminim. Ancak Fed ve Hazine USD likidite azaltma planlarına devam ederse, ETH’nin yıl sonuna kadar 5 basaklı rakamlara ulaşması çok olası değil.”

Bitcoin yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 19.121 dolardan Ethereum ise 1.342 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.