1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Dev borsanın kurucusundan şaşırtan Bitcoin ve Ethereum tahminleri!

Dev borsanın kurucusundan şaşırtan Bitcoin ve Ethereum tahminleri!

Dev borsanın kurucusundan şaşırtan Bitcoin ve Ethereum tahminleri!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dev kripto para borsası BitMEX’in kurucusu Arthur Hayes, Bitcoin ve Ethereum’u karşılaştırdı. Detaylar ve teknik veriler yazımızda.

Dev borsanın kurucusundan şaşırtan Bitcoin ve Ethereum tahminleri!

Bitcoin ve Ethereum cephesinde kısa vadede nasıl bir fiyat hareketinin bizi beklediği merak konusu ve analistlerin birinci gündemi. Zira bu iki kripto para piyasasının en değerli ilk iki varlığı.

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

BTC, 365 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile kripto piyasasının %39,9’unu domine ederken Ethereum, 163 milyar dolarlık değeri ile %17,4’lük bir kısmı domine ediyor.

Dünyanın önde gelen kripto borsalarından biri olan BitMEX’in kurucusu ve eski CEO’su Artur Hayes de bu karşılaştırmayı yapanların arasına katıldı.

Eski BitMEX CEO’su, Bitcoin’in performansının büyük olasılıkla sistemdeki ABD doları miktarını Fed’in bilançosu, Fed’in ters repo tesisi ve ABD Hazinesi dengesi aracılığıyla izleyen bir metrik olan ABD doları likidite endeksi tarafından belirleneceğini söyledi.

Bitcoin ve Ethereum Dev borsanın kurucusundan şaşırtan Bitcoin ve Ethereum tahminleri!

 

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Hayes, Bitcoin için 17.500 dolarlık destek noktasının önemli bir seviye olduğuna dikkat çekiyor.

“USD likidite endeksinin dalgalanmalarını izlerken, uzun süredir endişelenilmesi gereken Bitcoin seviyesi 17.500 dolar belirtelim. En olası hareket tarzı, bu düşük seviyenin tekrar test edilmesidir. Çizgide kalıp kalmayacağı tamamen USD likidite endeksinin gidişatına bağlı.”

Hayes’e göre, Fed’in bilançosunu küçültme taahhüdü ve ABD Hazinesinin hükümeti finanse etmek için daha fazla borç verme eğilimi, sistemden likiditeyi ortadan kaldırıyor ve bu durum BTC için iyiye işaret etmiyor.

Hayes, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto varlığının muhtemelen Bitcoin’den daha iyi performans göstereceğini söylüyor. Hayes bu yıl başlarındaki tahmini olan Ethereum’un 10.000 dolarlık fiyatlara ulaşmasının ABD’de parasal sıkılaştırma devam ederse zor olduğunu belirtiyor.

“ETH arzındaki yapısal azalmanın kesinlikle Bitcoin’e karşı daha iyi bir performansa yol açacağından eminim. Ancak Fed ve Hazine USD likidite azaltma planlarına devam ederse, ETH’nin yıl sonuna kadar 5 basaklı rakamlara ulaşması çok olası değil.”

Bitcoin yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 19.121 dolardan Ethereum ise 1.342 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

Etiketler: