1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Rusya’dan Bitcoin hamlesi, zafer mi; felaket mi?

Rusya’dan Bitcoin hamlesi, zafer mi; felaket mi?

Rusya’dan Bitcoin hamlesi, zafer mi; felaket mi?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Rusya doğal gaz ve petrol satışlarında Bitcoin ile ödemeyi kabul edebilir. 

Rusya’dan Bitcoin hamlesi, zafer mi; felaket mi?

Rus parlamentosu Duma enerji komisyonu başkanı Pavel Zavalny, Türkiye ve Çin’in de içerisinde bulunduğu dost ülkelere gaz ve petrol satışlarında ödemeleri Bitcoin ile kabul etmelerini önerdi.

Rus devlet Başkanı Vladimir Putin, son konuşmalarına “dost-olmayan” ülkeler tanımlaması yaparak, bu ülkelere, başta EU olmak üzere, gaz ve petrol satışlarında yerel para ruble kullanmayı teklif ettiklerini söylemişti.

Rus Duma üyesi ve enerji komisyonu başkanı Pavel Zavalny de bu ülkelere Altın ile de ticaret yapabileceklerini bildirdi.

bitcoin Rusya'dan Bitcoin hamlesi, zafer mi; felaket mi?

Zavalny Putin’in “dost-olmayan ülkeler” tanımlamasını değiştirerek, Türkiye ve Çin gibi “dost ülkelere” gaz ve petrol satışının Bitcoin karşılığında yapılabileceğini ifade etti.

Yine Başkan Putin, Bitcoin ve kripto paraların bir değerinin olduğunun altını çizerken henüz ticarette kullanmaya hazır olmadıklarını ifade etmişti.

Bilindiği gibi işgal öncesinde Rus merkez bankası kripto para ticareti yasaklayan bir karar almış ancak işgal sonrasında, Rusya’nın en büyük bankası Sberbank’a kripto para ticaret lisansı çıkarmıştı.

Rusya, başta Almanya olmak üzere Avrupa ülkelerinin ve Türkiye’nin en büyük enerji kaynağı durumunda.

Özgür dünyadan aldığı ağır yaptırımlarla ekonomisi felç olan Rusya’nın Bitcoin ile enerji ticareti yapması durumunda gözler, ABD ve AB ülkelerine çevrilebilir. Bu durumda kripto paraların da yaptırımlar dahiline alınması söz konusu olabilir.

Canlı BTC fiyatı: $ 28,365.60

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: