Rusya’dan Bitcoin hamlesi, zafer mi; felaket mi?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rusya doğal gaz ve petrol satışlarında Bitcoin ile ödemeyi kabul edebilir. 

Rusya’dan Bitcoin hamlesi, zafer mi; felaket mi?

Rus parlamentosu Duma enerji komisyonu başkanı Pavel Zavalny, Türkiye ve Çin’in de içerisinde bulunduğu dost ülkelere gaz ve petrol satışlarında ödemeleri Bitcoin ile kabul etmelerini önerdi.

Rus devlet Başkanı Vladimir Putin, son konuşmalarına “dost-olmayan” ülkeler tanımlaması yaparak, bu ülkelere, başta EU olmak üzere, gaz ve petrol satışlarında yerel para ruble kullanmayı teklif ettiklerini söylemişti.

Rus Duma üyesi ve enerji komisyonu başkanı Pavel Zavalny de bu ülkelere Altın ile de ticaret yapabileceklerini bildirdi.

bitcoin Rusya'dan Bitcoin hamlesi, zafer mi; felaket mi?

Zavalny Putin’in “dost-olmayan ülkeler” tanımlamasını değiştirerek, Türkiye ve Çin gibi “dost ülkelere” gaz ve petrol satışının Bitcoin karşılığında yapılabileceğini ifade etti.

Yine Başkan Putin, Bitcoin ve kripto paraların bir değerinin olduğunun altını çizerken henüz ticarette kullanmaya hazır olmadıklarını ifade etmişti.

Bilindiği gibi işgal öncesinde Rus merkez bankası kripto para ticareti yasaklayan bir karar almış ancak işgal sonrasında, Rusya’nın en büyük bankası Sberbank’a kripto para ticaret lisansı çıkarmıştı.


Rusya, başta Almanya olmak üzere Avrupa ülkelerinin ve Türkiye’nin en büyük enerji kaynağı durumunda.

Özgür dünyadan aldığı ağır yaptırımlarla ekonomisi felç olan Rusya’nın Bitcoin ile enerji ticareti yapması durumunda gözler, ABD ve AB ülkelerine çevrilebilir. Bu durumda kripto paraların da yaptırımlar dahiline alınması söz konusu olabilir.

Canlı BTC fiyatı: [mcrypto coin=”BTC” currency=”USD”]

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Rusya’dan Bitcoin hamlesi, zafer mi; felaket mi?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.