1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Rusya askeri harekatı başlattı! İlk tepkiyi Bitcoin piyasaları verdi!

Rusya askeri harekatı başlattı! İlk tepkiyi Bitcoin piyasaları verdi!

Rusya askeri harekatı başlattı! İlk tepkiyi Bitcoin piyasaları verdi!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Rusya Ukrayna krizi derinleşiyor! Putin emri verdi! Bugün sabah saatlerinde Putin’in ulusa sesleniş konuşmasıyla birlikte, Moskova yönetimi Ukrayna’ya askeri harekat başlattı. Bitcoin piyasaları yine kan gölüne döndü!

Bitcoin piyasalarında büyük düşüş!

Rusya ile Ukrayna arasında bir süredir devam eden gerilim bugün daha da derinleşti. Bugün sabah saatlerinde Putin, ulusa sesleniş konuşmasında, Moskova yönetiminin Ukrayna’ya askeri harekat başlattığını duyurdu. Rus askerleri Donbas’a doğru ilerlerken, bölgede top ve füze sesleri duyulmaya başlandı.

Rus ordusu, Ukrayna’da askeri operasyona başlattı. Ve başkent Kiev de dahil olmak üzere birçok bölgede füze patlamalarının duyulmasının ardından, piyasalar buna tepki olarak düşüş gösterdi.

İlgili: Ünlü kripto kahininden Bitcoin yatırımcılarına 2 önemli uyarı!

Rusya Ukrayna savaşı başladı! Piyasalar yine düştü!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ulusal bir kanalda, Ukrayna’da “özel bir askeri operasyon” yürüteceklerini açıklamasının ardından, küresel kripto para borsalarında büyük düşüşler görüldü.

Ukrayna’da sabahın ilk saatlerinde Rus ordusu, başkent Kiev ve Harkov şehri de dahil olmak üzere ülkenin çeşitli bölgelerine füzeler fırlattı.

Rusya askeri harekatı başlattı! İlk tepkiyi Bitcoin piyasaları verdi!

Putin’in Ukrayna’da ‘özel askeri operasyon’ ilan etmesinin ardından, piyasalarda hareketlilik yaşandı ve Bitcoin piyasaları düştü. Ve Bitcoin (BTC) fiyatı birkaç saat içinde 34.500 dolara kadar düştü.

Operasyonun başladıktan kısa süre sonra, Bitcoin (BTC) fiyatı %8 düşüşle 35.000$’ın altına düştü. Ethereum (ETH) %9,48 ve Ripple (XRP) ise %9,24 oranında düşüş kaydetti. Kripto para piyasasının toplam değeri ise, %8.25 düşüşle 1.58 trilyon doları gördü.

Düşen yalnızca kripto piyasaları değildi elbette; volatilite diğer büyük küresel finans endekslerini de vurdu.

S&P 500 (GSPC) ve Dow Jones Endüstri Endeksi (DJI) de son bir saatte yaklaşık %2 değer kaybetti.

Rusya askeri harekatı başlattı! İlk tepkiyi Bitcoin piyasaları verdi!

Bu arada Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, UTC saatiyle sabah 4’te Rusça tweet attı:

“Putin’in Ukrayna ile aralarındaki anlaşmazlığa barışçıl bir çözüm bulmak yerine, savaş başlatma kararı çok üzücü. Bu Ukrayna ve Rus halkına karşı işlenmiş bir suçtur. Güvenliğin söz konusu olmayacağını bilsem de herkese güvenlik diliyorum. Ukrayna’ya zafer!.”

 Daha sonra Butterin tweetine İngilizce olarak devam etti:

“Hatırlatma: Ethereum tarafsız, ama ben değilim.”

İlgili: Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: