1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov’dan çok önemli kripto açıklamaları!

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov’dan çok önemli kripto açıklamaları!

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov’dan çok önemli kripto açıklamaları!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, bugün katıldığı bir oturumda kripto paralar ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Detaylar haberimizde.

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov’dan çok önemli kripto açıklamaları

Son günlerde üst düzey devlet yetkililerinden birbiri ardına kripto para açıklamaları geliyor. Dün Beyaz Saraydan yapılan açıklamaya göre Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden G7 zirvesinde kripto paraları ele alacak.

Bugün de açıklama Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’dan geldi. Rus Bakan kripto paralar ve gelecekleri ile ilgili birtakım değerlendirmelerde bulundu ve Çin’in halihazırda kripto para birimini geliştirdiğini ve Rusya’nın da bu konuyu değerlendirdiğini söyledi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, çarşamba günü yaptığı açıklamada, kripto para birimlerinin kesinlikle uluslararası yerleşimlerde proaktif olarak kullanılacağını söyledi.

Bkz: G7 zirvsinde kripto konuşulacak!!

Bakan, “Kripto para birimlerinin çok önemli bir rol oynayacağı, uluslararası yerleşimlerde çok önemli bir kesime sahip olacağı zamanın kaçınılmaz olarak geleceğini düşünüyorum.” Dedi.

Lavrov Çin’in dijital yuan çalışmalarını da takip ettiklerini ifade etti. Rusya’nın da bu konuda çalışmalar yürüttüğünü belirrti.Rusya Merkez Bankası daha önce ulusal bir kripto para birimi oluşturma planlarını açıklamıştı.

Kripto paraların yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmasının ardından hükümetler ve merkez bankaları dijital resmi paralar konusunda ciddi çalışmalar yapmaya başladı. Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan çalışmalar dijital ödemelerin birkaç yıl içerisinde büyük ölçüde artacağını gösteriyor.

Kripto para kullanımının getirdiği kolaylıkların nakit ödemeyi azaltacağını gösteren çalışmalara göre nakit kullanımı önümüzdeki birkaç yıl içerisinde %80 oranında azalacak.

Kaynak