Loading...
btc
BTC
-0.86%
Bitcoin
62.881,65 USDT
eth
ETH
-1.09%
Ethereum
3.068,14 USDT
bch
BCH
-5.37%
Bitcoin Cash
480,98 USDT
xrp
XRP
-0.81%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
1.13%
Litecoin
78,98 USDT
bnb
BNB
-2.97%
Binance Coin
536,29 USDT
sol
SOL
-3.66%
Solana
133,46 USDT
avax
AVAX
-2.88%
Avalanche
34,14 USDT
ada
ADA
-1.75%
Cardano
0,45 USDT
dot
DOT
-1.22%
Poladot
6,63 USDT
doge
DOGE
-4.41%
Doge Coin
0,15 USDT
shib
SHIB
1.69%
Shiba Inu
0,00 USDT

Kripto yatırımcılarının gözü G7 zirvesinde olacak!

Kriptopara G7
Kriptopara G7
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kirpto para yatırımcılarının gözü 11-13 Haziran tarihleri arasında yapılacak G7  zirvesinde olacak. Detaylar haberimizde.

Kripto yatırımcılarının gözü G7 zirvesinde olacak

G7 zirvesine bu yıl İngiltere ev sahipliği yapacak. Zirve 11-13 Haziran 2021 tarihleri arasında Galler’in Cornwall bölgesinde yapılacak. Bu yıl kripto yatırımcılarının gözü de bu zirvede olacak.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Kripto paralar her geçen gün daha fazla kişinin dikkatini çekiyor. Piyasa mayıs ayının ortasından beri düşüş yaşasa da 1,480 trilyon dolarlık devasa bir hacme sahip. Dünyanın her yerinde kripto kullanımı artıyor. Kripto paralar Amerika’nın yeni başkanı Joe Biden’ın da gündeminde.

Dünkü Beyaz Saray basın brifinginde, Başkan Biden’ın ulusal güvenlik danışmanı Jake Sullivan, Biden’ın G-7’de kripto ile ilgili çeşitli konuları tartışmayı planladığını belirtti. 

Sullivan, Biden’ın sadece kripto konularını tartışacağını söylemekle kalmadı, aynı zamanda kriptonun siber saldırılardaki rolünü incelemenin bir öncelik olması gerektiğini belirterek hem NATO’nun hem de G-7’deki herhangi bir ülkenin önümüzdeki ay yapılacak zirveye hazırlık olarak bu konuları incelemesi gerektiğini vurguladı.

Jake Sullivan, Başkan Biden’ın fidye yazılımı siber saldırılarının son zamanlarda patlak vermesi konuları hakkında da konuşacağını ifade etti. Beyaz Saray brifingi geçtiğimiz gün yaşanan fidye yazılımı saldırılarının hemen ardından gerçekleşti. Beyaz saray sözcüsü konunun gündemlerinde olduğunu belirtti.

“Bu fidye yazılımı saldırılarının nasıl gerçekleştirildiğinin temelinde yatan kripto para birimi sorunuyla başa çıkmak önemlidir. Fidye yazılımı bir ulusal güvenlik önceliğidir.”

Biden, kripto para birimiyle ilgili çok çeşitli sorunlarla uğraşmak zorunda kalacak olan ilk başkan olacak. Amerika Birleşik Devletleri’nin yeni başkanı Joe Biden’ın geçtiğimiz aylarda varlık vergisi konusunda adım atacağı haberi kripto para piyasasını etkilemişti.

G7 zirvesi bu anlamda kripto yatırımcıları tarafından dikkatle takip edilecek. Gözler ABD başkanı Joe Biden’ın yapacağı açıklamalarda olacak.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.