1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriEthereum Haberleri
  3. Ethereum balinalarından haber var: Bir iyi, bir kötü!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Ethereum balinalarından haber var: Bir iyi, bir kötü!

Ethereum balinalarından haber var: Bir iyi, bir kötü!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum balinalarından güzel haber! 1.000 ila 10.000 ETH’ye sahip Ethereum balinaları, dijital varlığın fiyatında yaşanan belirsizliğe rağmen hala hodl etmeye devam ediyor. 

Ethereum balinalarından kritik işaretler!

Santiment tarafından paylaşılan bir rapor, 1.000 ila 10.000 ETH’ye sahip Ethereum balinalarının dijital varlığın fiyatında yaşanan belirsizliğe rağmen, geçen yıl ekim ayından bu yana hala hodl etmeye devam ettiğini ortaya koyuyor.

Ethereum balinalarından haber var: Bir iyi, bir kötü!

Ethereum balinaları, Ekim 2020’den bu yana hodl ediyor!

Metrikler, bu balinaların ekim ayından beri ETH biriktirdiğini ve varlığın fiyatı 2.000$’ın ortalarında kritik bir mücadele verdiği böyle bir dönemde dahi sahip oldukları ETH’leri satmadığını gösteriyor.

ethereum balinalarından Ethereum balinalarından haber var: Bir iyi, bir kötü!

Santiment ekibi, ayrıca Ethereum ağındaki adres hareketlerinin mayıs ortasında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasından bu yana düşüşte olduğuna dikkat çekiyor. Onlara göre, adres faaliyetlerindeki böyle bir düşüş, ETH talebini etkilediği için kripto piyasalarında bir düşüş işareti olarak değerlendirilebilir.

ethereum balinalarından Ethereum balinalarından haber var: Bir iyi, bir kötü!

Dahası negatif bölgede kalmaya devam eden yatırımcı duyarlılığı da Ethereum için bir diğer düşüş işareti olabilir. 

Santiment tarafından yayınlanan bu grafik, kripto para için sosyal duyarlılıkla* ilgili önemli metrikleri ortaya koyuyor. Nitekim Santiment raporuna göre Ethereum için bu sosyal duyarlılık metriğinin negatif bölgede kalması bir düşüş işaretidir.

(*Santiment’in “Ağırlıklı Sosyal Duyarlılık” ölçümleri, sosyal ağlarda paylaşılan olumlu/olumsuz yorumların, sosyal hacim miktarı ile çarpılmasıyla elde edilir. Son güncelleme ile birlikte Santiment, kripto topluluğunun Ethereum’un performansı ile ilgili derin şüpheleri olduğunu ortaya koyuyor.)

ethereum balinalarından Ethereum balinalarından haber var: Bir iyi, bir kötü!

“Ethereum’da negatif sosyal duyarlılık, Ekim 2020’den bu yana görülmemiş seviyelere düşüyor. Topluluğun şüphesi, eğer çok daha uzun sürerse, bu bir capitulation (teslim olma / pes etme) hadisesine dair kritik bir işaret olabilir.”

Ethereum yatırımcıları Bitcoin’in harekete geçmesini bekliyor!

Raporun fiyat hareketiyle ilgili kısmında, Ethereum yatırımcılarının, Bitcoin’in bir sonraki büyük hareketini bekledikleri sonucuna varılıyor. Ve aynı yatırımcılar, sahip oldukları Ethereum’larını merkezi kripto borsalarından DeFi veya kişisel cüzdanlara çekmeye devam ediyor.

(*capitulation – teslim olma / pes etme evresi: Bu dönem, uzun süren ayı piyasalarında kaçınılmaz bir son olarak görülür. Bu evreye gelindiğinde, büyük bir satış çılgınlığı yaşanır ve yapılan sayısız işlem sonucu volatilite artar.

Yüksek hacimli panik satışları piyasayı çöküşe doğru götürür. Ancak iyi tarafı şu ki; burada fiyatlar, gelecek akümülasyon süreci için önemli olan dip seviyeleri bulur.)

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: