Loading...
btc
BTC
-0.29%
Bitcoin
63.723,81 USDT
eth
ETH
2.07%
Ethereum
3.068,75 USDT
bch
BCH
1.09%
Bitcoin Cash
484,87 USDT
xrp
XRP
1.78%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.56%
Litecoin
76,92 USDT
bnb
BNB
-0.66%
Binance Coin
549,48 USDT
sol
SOL
2.2%
Solana
141,49 USDT
avax
AVAX
4.38%
Avalanche
35,38 USDT
ada
ADA
0.42%
Cardano
0,45 USDT
dot
DOT
2.51%
Poladot
6,55 USDT
doge
DOGE
-1.39%
Doge Coin
0,15 USDT
shib
SHIB
1.55%
Shiba Inu
0,00 USDT

Rusya da Çin gibi Bitcoin’i yasaklar mı? Resmi ağızdan açıklama

bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rusya Finans Bakanı Yardımcısı Alexey Moiseev, Rusya’nın Bitcoin ile ilgili niyetinin ne olduğunu açıkladı. Özellikle topyekun bir yasaklama konusunda resmi görüşü paylaştı.


Rusya da Çin gibi Bitcoin’i yasaklar mı? Bakandan açıklama

Rusya, yüzölçümüne göre dünyanın en büyük ülkesi. Rus hükümeti, vatandaşlarının yabancı işlem platformlarından dijital varlık almasını yasaklama niyeti olmadığını açıkladı. Rusya Finans Bakanı Yardımcısı Alexey Moiseev, bu yönde açıklamalarda bulundu.

Yine de Rusya sınırları için kripto para ile ödeme yapmak yasak.

İlgili – Çin kapılarını tamamen kapatıyor!

Çin gibi değil

Yerel basında çıkan haberlere göre, Alexey Moiseev yaptığı açıklamada, ülkesinin Çin gibi Bitcoin ve kripto paralara topyekun bir yasak getirme planı olmadığını söyledi. Çin özellikle vatandaşlarının yabancı kripto platformlarında kripto para almasını da yasakladı.

Rusya Finans Bakanı Yardımcısı şöyle diyor:

“Vatandaşlar kripto para alabilir ve Rusya Federasyonu dışındaki cüzdanları kullanabilir. Bu böyle. Bunu değiştirmek için hiçbir plan yok.”

Yine de Moiseev bir kuralı hatırlatıyor. Eğer yerel yatırımcılar Rusya içinde kripto para operasyonu gerçekleştirirse, ülkenin mali egemenliği nedeniyle “öngörülebilir tüm gelecek için yasaklara tabi olacaklar”.

Rusya Finans Bakanı Yardımcısı aynı zamanda hükümetin bir ödeme aracı olarak kripto paralara karşı tutumunu değiştirmeyeceğini de söyledi. Kripto paraların ödeme aracı olarak kullanılma yasağı devam edecek. Bakan yardımcısına göre aksi durumda para arzı arkasındaki kontrolün kaybı demek olacak.

Rusya’daki birçok politikacı kripto para ve onunla bağlantılı her şeyi eleştiriyor. Moiseev ise tam aksi görüşe sahip. Ona göre blockchain teknolojisi, geleceğin finans dünyasının bir parçası olabilir.

“Öyle görünüyor ki blockchain bir alana sahip ve ihtiyaç duyulan yerlerde kullanılacak.”

Rusya da Çin gibi Bitcoin’i yasaklar mı? Resmi ağızdan açıklama

Alexey Moiseev Kaynak: minfin.gov.ru

Bu açıdan Rusya’nın Bitcoin ve kripto paralara yaklaşımı Çin’den tamamen farklı görünüyor. Çin ise ülke gelinde kripto sektörüne yönelik yasaklarına devam ediyor. Tüm yerel şirket ve bireylerin kripto paralarla ilgili tüm işlemleri yapması yasak.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.