Loading...
btc
BTC
0.02%
Bitcoin
67.156,24 USDT
eth
ETH
0.08%
Ethereum
3.520,77 USDT
bch
BCH
-0.01%
Bitcoin Cash
395,42 USDT
xrp
XRP
0.13%
Ripple
0,59 USDT
ltc
LTC
0.28%
Litecoin
73,24 USDT
bnb
BNB
0.42%
Binance Coin
595,57 USDT
sol
SOL
-0.07%
Solana
173,49 USDT
avax
AVAX
-0.02%
Avalanche
29,10 USDT
ada
ADA
0.18%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
0.43%
Poladot
6,36 USDT
doge
DOGE
-0.1%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
-0.27%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Güncel Haber
  3. Rusya Bitcoin ile ambargoları delebilir mi?

Rusya Bitcoin ile ambargoları delebilir mi?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sonrası Batı dünyası ağır finansal yatırımlar uyguladı. Son günlerde Rusya’nın kripto paraları kullanarak bu yaptırımları delmeye yönelik hamleleri konuşulmaya başlandı. Son tahliller bu durumun zannedildiği kadar kolay olmadığını gösteriyor. 

Kriptodan Rusya’ya kötü haber

Kripto paralar he ne kadar geleneksel finans sisteminden ayrı olsa da, ABD yasalarının tamamen etkisiz olduğu bir alan değil. Kripto para şirketleri de ABD yasaları çerçevesinde Rusya’ya karşı ambargo uygulamak durumda. Ayrıca, ABD vatandaşlarının Rusya ile her hangi bir ticari ilişki içerisine girmesi yasak. Bu ticaretin konusu ister dolar, altın ya da  isterse Bitcoin olsun.

Ayrıca kripto paralar he ne kadar çok genişlemiş olsa da şu an için Rusya’nın isteklerini karşılayacak büyüklükte değiller. Ruble pariteleri oldukça sınırlı. Rusların kripto para kullanabilmeleri için milyarlarca doları kripto para cinsine çevirmeleri gerekir. Ruslar pek çok alandan olduğu gibi kripto alanında da kesintiye uğradılar. Şu anda gerekli çapta bir likiditeye ulaşmaları pek mümkün görünmüyor.

Kripto paralar he ne kadar mahremiyetleriyle öne çıksa da Rus hükümetinin büyük çapta kripto para alımının uluslararası gözlerden kaçması mümkün olmaz.

Son olarak Rus hükümetinin kripto para ticareti ile ambargoları delmeye yönelik ciddi manada  bir düşüncesinin olduğuna dair henüz yeterli veri yok.

kripto para Rusya Bitcoin ile ambargoları delebilir mi?

Öte yandan bütün bunlardan, kripto paraların krizlerde kullanılamayacağı sonucunu çıkarmak doğru olmaz. Öncelikle, Ukrayna kripto alanı üzerinde 50 milyon dolara yakın bağış ve yardım toplamayı başardı.

Şurası çok açık ki kripto para alanı henüz tam anlamıyla tanınmış ve bilinir bir alan değil ve oldukça yanlış anlamaların kol gezdiği bir flue bölge.

Kripto alanı da dünyanın geri kalanı gibi kanun ve yasalara karşı sorumlu ve yükümlüdür.

Canlı BTC fiyatı: [mcrypto coin=”BTC” currency=”USD”]

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.