fbpx
  1. Anasayfa
  2. İncelemeBorsa
  3. Rus Menşeli Kripto Para Borsası YoBit güvenilir mi?

Rus Menşeli Kripto Para Borsası YoBit güvenilir mi?

Rus Menşeli Kripto Para Borsası YoBit güvenilir mi?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Rus menşeli kripto para borsası YoBit güvenli mi? YoBit, bir grup Rus geliştirici tarafından 2015 yılında kurulan bir kripto borsasıdır. Platform, şu anda Panama City’de ayrılmış bir alan ile San Francisco’da faaliyet gösterdiğini belirtmektedir.


Rus Menşeli Kripto Para Borsası YoBit

İyi Ücretler

Rus menşeli kripto para borsası YoBit‘teki işlem ücretleri işlem gören varlığa bağlıdır. Ancak şirket %0,20’yi aşmadığını belirtmektedir. Bu, diğer borsalar tarafından sunulan ortalama ile uyumludur.

Fiat para birimleri

YoBit, Rusya dışında yaygın olmayan ödeme yöntemleri aracılığıyla fiat para birimlerini kabul etmektedir.

Geniş altkoin seçeneği

YoBit‘te desteklenen birçok kripto para var. Toplam kripto para sayısı 250’nin üzerine ulaştı. Ana ticaret çiftleri BTC, ETH, DOGE, ZCash ve DASH ile oluşturuluyor.

İyi arayüz

YoBit’in platformu, grafikler hariç temiz ve iyi organize edilmiş görünüyor. Bu da yeni kullanıcılar için faydalı bir özellik.

koinmedya_paradex

Güvenlik

Platform, kullanıcılarının hesaplarını korumak için iki faktörlü kimlik doğrulama prosedürü kullanıyor. Web sitesi HTTPS ile şifrelenmiştir.

Dezavantajları

Çekme ücretleri

YoBit tarafından uygulanan çekme ücretlerinin hem fiat hem de kripto para transferlerine uygulanması alışılmış değildir. Bu kullanıcılar açısından çok hoş değildir.

Kaldıraç

Kaldıraçlı işlemler borsada mevcut değildir.

Grafikler

Platformunun geri kalan kısmı kusursuz ve temiz görünüyor. Fakat, grafikler sadece finansal piyasa ile güncelleniyor.

Kötü müşteri desteği

Çoğu borsa müşterilerine canlı konuşma seçeneği sunarken, YoBit sadece e-posta desteğine ve erişim için Twitter hesabına sahip. İstekler bilet sistemi üzerinden yapılır. Kullanıcılar web sitesinden yanıt almak için bir ay veya daha fazla beklediklerini bildirmişlerdir.

“koinmedya_binance”

Dil desteği

Şu anda site yalnızca üç dili desteklemektedir: Çince, İngilizce ve Rusça. Bu, yukarıda sözü edilen dillerden birini bilmeyen diğer bölgelerden yatırımcılar için dezavantajlıdır.

Zar oyunu

Sitede, zar oyunu ve bir yatırım kutusu seçeneği bulunmaktadır. Zar oyununun gerçekte nasıl çalıştığına dair bir açıklama bulunmuyor.

YoBit Sorunları

Rus menşeli kripto para borsası YoBit, faaliyet gösterdikleri yer veya projenin ekip üyeleriyle ilgili herhangi bir bilgi sunmamaktadır. Web sitelerinin bazı bölümlerinden, borsanın Rusya’da kurulmuş olduğu tahmin ediliyor. Fakat Rusya’da kurulduklarına dair kesin bir bilgi bulunmuyor.

Ayrıca, işlem ücretlerini görebilmek için platformda bir hesap açmanız gerekmektedir. Bu, platformu güvenilmez yapan başka bir faktördür.

YoBit ve hizmetleri ile ilgili çok sayıda olumsuz kullanıcı yorumu bulunmakta. Kullanıcılar, her türlü kötü durumun yaşandığını iddia ettiler. En ciddi suçlamalardan biri de şirketin altkoinlerin çekilmesine izin vermemesiydi. Bazıları da altkoin işlemleri sırasında önemli miktarda para kaybettiklerini iddia etti. Kullanıcı yorumlarının her zaman titiz bir şekilde ele alınması ile birlikte, bu borsa hakkındaki olumsuz yorumların sayısı, olumlu olanlardan çok daha fazladır.

koinmedya_brave

2017 yılında, Rus yetkililer hileli faaliyet yürütme şüphesiyle soruşturma başlattı. Borsa fiat para ile işlem yaparken, hükümetin konu ile ilgilenmesi ve düzenleme yapması bekleniyor. Soruşturmanın sonuçları henüz bilinmemektedir.

Kripto para ile ilgili Rus politikaları ve düzenlemeleri, çok yumuşak değil. Federasyon sınırları içinde ticaret veya madencilikle uğraşan birçok kişi yetkililer tarafından tutuklanmış ve hapsedilmiştir.

Sonuç

YoBit, meşruiyetiyle ilgili bazı sorunlara sahip olan bir kripto para borsası. Birincisi, beklemede olan kanıtlanmamış suçlamalar var. Sonra, takım üyeleri hakkında hiçbir bilgi bulunmaması borsaya insanların şüphe ile bakmasını sağlıyor.

Ayrıca, bazı analistler, platformda yer alan kripto paraların dolandırıcılık için kullanılabileceği konusunda spekülasyon yaptılar.

Bu faktörlerin göz önünde tutulması ve internette olumsuz kullanıcı deneyimlerinin bolca olması sebebi ile YoBit, güvenli bir seçenek değildir. Yatırımcıların YoBit yerine başka bir platform kullanması tavsiye edilebilir.

Diğer borsa haberleri için tıklayınız.

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

Etiketler: